Wiatrówka karabinek Crosman MK-177 Desert Tan

Nowy

Dane techniczne:
Model: MK-177
Maksymalna prędkość początkowa (10 ruchów pompką):
- 230 m/s dla śrutu Diabolo 4,5 mm
- 245 m/s dla śrutu BB 4,46 mm
Długość całkowita: 838 mm
Waga: 3,5
Producent: Crosman, USA

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

449,00 zł

wysyłka zamówienia przez sms wysyłka zamówienia w 24 godziny

Więcej informacji

Stylizowana na karabiny wojskowe systemu SCAR wiatrówka PCA (ang. pre charged air) strzelająca zarówno śrutem kulistym BB 4,46 mm, jak i śrutem grzybkowym typu Diabolo 4,5 mm.

Wiatrówka posiada ręczną pompkę, której ruch wtłacza powietrze do zbiornika sprężonego powietrza. Wykonanie zaledwie kilku (nie mniej niż 3 i nie więcej niż 10) ruchów pozwala na późniejsze wystrzelenie śrutu grzybkowego (tzw. diabolo) z prędkością 230 m/s, zaś kulka BB osiągnie ponad 245 m/s!

Stalowa, gwintowana lufa o długości 425 mm zapewnia świetne skupienie podczas strzelania śrutem Diabolo.

Śrut Diabolo jest wystrzeliwany z lufy, dokąd jest wprowadzany wprost z magazynka na 5 śrucin. Ruch dźwignią przeładowania uzbraja spust i wprowadza śrut do lufy. Śrut BB również jest wystrzeliwany z lufy, a podawany z wewnętrznego magazynka, w którym mieści się aż 18 kulek 4,46 mm. W chwycie pistoletowym znajduje się zasobnik na zapas 350 kulek!

Energię strzałów (a więc i prędkość początkową śrutu) można dostosować do dystansu, na jakim odbywa się strzelanie, wykonując od 3 do 10 ruchów pompką. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza podczas strzelania w pomieszczeniach.

Karabin wykonano z nowoczesnego tworzywa sztucznego - polimeru - odpornego na działanie wilgoci i rozsychanie. Dzięki temu jest też bardzo lekki, co niewątpliwie sprzyja edukacji strzeleckiej młodzieży. Elementy wewnętrzne (m.in. spustu) i lufę wykonano z wysokogatunkowej stali.

Karabin posiada mechaniczne, regulowane przyrządy celownicze - muszkę oraz przeziernik, które można zdjąć. Są one mocowane na szynie standardu Mil-Std 1913 (znanym także jako Weaver lub picatinny), która pozwala zamocować celownik optyczny lub kolimator. Szyny tego typu znajdują się również po bokach wiatrówki. Umożliwiają one stosowanie różnego typu akcesoriów np. latarek i/lub laserowych wskaźników.

Wiatrówka objęta jest 12-miesięczną gwarancją