OSTATNIE DNI WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

2018-07-25

Festiwal fajerwerków na wyspie Hokkaido w Japonii

FESTIWAL PIROTECHNICZNY NA WYSPIE HOKKAIDO W JAPONII

CO: FESTIWAL FAJERWERKÓW DOSHIN / UHB 2018.  
KIEDY: PIĄTEK 27. LIPIECA 2018 OK.: 19:40 - 20:30  
GDZIE: NAD RZEKĄ  TOYOHIRA NA WYSPIE HOKKAIDO W JAPONII   

W Japonii,  nad miastem Sapporo tego lata niebo znów rozświetlą tysiące fajerwerków.

Festiwal Doshin/UHB to największy cykliczny festiwal  sztucznych ogni na wyspie Hokkaido. Jeśli będziesz akurat wizytował w tamtych okolicach,  nie pozwól by ominęła Cię taka fantastyczna okazja.

Wydarzenie  - jak każdego lata - ma miejsce wzdłuż rzeki Toyohiragawa  i posiada ponad półwieczną historię.  W tym roku impreza odbędzie się już po raz 62! To jedyne takie duże wydarzenie, organizowane przy rzece Toyohiragawa , toteż nic dziwnego, że zawsze przyciąga rzesze turystów oraz miejscowych, pragnących być świadkami tego niesamowitego pokazu.  

Trwające ponad  60 minut fajerwerki można oglądać z bardzo bliska, stojąc pomiędzy mostem Minamo-Ohashi lub mostem Horohia. Ponieważ jest do miejsce znajdujące się najbliżej sceny należy brać pod uwagę , że będzie tam bardzo ciasno i tłoczno.  

Zamiast gnieździć się pod samą sceną można też wybrać kilka bardziej ustronnych miejsc, skąd również rozciąga się świetny widok. Jedną  z takich lokacji jest park Nakajima, który  dzieli od rzeki tylko krótki spacer. Tam, siadając wygodnie na tarasach można bez przeszkód podziwiać widowisko.

Jeśli ktoś miałby ochotę istnieje też możliwość wypożyczenia łodzi i obejrzenia fajerwerków z  perspektywy samej rzeki.  Z uwagi na niewielką ilość sklepów w okolicy zaleca się zabranie ze sobą jedzenia i napojów oraz wszystkiego co umili nam imprezę. W związku z ogromnym zainteresowaniem festiwalem, który przyciąga co rok ponad milion odwiedzających najlepiej przybyć wcześniej i zając sobie  odpowiednie miejsce.

W przypadku złej pogody jak  gwałtowne deszcze i burze, pokaz pirotechniczny może zostać przełożony na następny dzień.  

Pokaz fajerwerków podzielony jest na trzy części z krótkimi interwałami pomiędzy każdą sekcją. I tak są to kolejno:
  • Część Pierwsza: Fantazja Letniej Nocy.
  • Część Druga: Sztuka Ognia
  • Część Trzecia: Wielki Finał
Jeśli lubisz fajerwerki i  będziesz akurat na wakacjach w Japonii, nie przegap okazji obejrzenia największego  cyklicznego festiwalu ogni sztucznych na wyspie Hokkaido!
pixelpixelpixelpixel