OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2024-03-25

Włoskie Fajerwerki

Jak powszechnie wiadomo, światową stolicą fajerwerków są Chiny, które od dawna cieszą się uznaniem ze względu na swoją różnorodność i bogactwa produktów pirotechnicznych jak również bezkonkurencyjne ceny. To właśnie stamtąd, każdego roku płynie tysiące kontenerów z pirotechniką do wszystkich krajów globu, zaspokajając zapotrzebowanie na ten widowiskowy towar na różnych kontynentach.

Najbardziej znanym z fajerwerków miastem jest Liuyang, które jest sercem chińskiego przemysłu pirotechnicznego. Z tego miasta pochodzi aż 85% całej chińskiej produkcji pirotechniki. Liuyang uważany jest za światową stolicę fajerwerków, gdzie tradycja ich produkcji sięga setek lat wstecz. Choć Chiny wiodą prym jeśli chodzi o produkcję fajerwerków na świecie, nie są jedynym krajem, gdzie wytwarza się wyroby pirotechniczne. Wśród innych znanych producentów pirotechniki ważną rolę odgrywają Włochy, które słyną z wyjątkowej precyzji i elegancji swoich fajerwerków.

Włoskie fajerwerki często są podziwiane za ich artystyczne wykonanie i bogate efekty wizualne, co przyczynia się do ich popularności na światowych rynkach. Fajerwerki produkowane we Włoszech to swoista elita wśród pirotechniki. Szczególnie wielkim uznaniem cieszą się włoskie bomby podniebne. Można je zobaczyć i podziwiać na największych i najbardziej prestiżowych pokazach sztucznych ogni na świecie. Jednak także na mniejszych, krajowych festiwalach używa się bomb pirotechnicznych włoskiej produkcji, aby podnieść widowiskowość inscenizacji.

Włoskie fajerwerki - synonim najwyższej jakości

Włoskie fajerwerki słyną z najwyższej jakości i są cenione na całym świecie. Choć ich ceny, rzecz jasna są znacznie wyższe nich chińskie, właśnie ze względu na swoją jakość i atrakcyjność  cieszą się  bardzo dużą popularnością. Historia włoskich fajerwerków sięga daleko wstecz, aż do czasów Marco Polo, który w XIII wieku zapoczątkował zainteresowanie pirotechniką. Natomiast pierwsze wzmianki o pokazach sztucznych ogni pojawiły się 50 lat po śmierci sławnego podróżnika, kiedy to w mieście Vicenza odnotowano “iluminacje magicznych iskier”. Ważną datę w historii pirotechniki  było zaproszenie w 1740 r.  przez Ludwika XV braci Rugieri z Włoch, znanych ze swojego kunsztu artystów-pirotechników. Na cześć swego wnuka i jego ślubu przepiękne fajerwerki rozświetliły wówczas niebo nad Pałacem Wersalskim. W ciągu wieków fascynacja fajerwerkami we Włoszech potęgowała się coraz bardziej. Włoskie pokazy sztucznych ogni były narodową chlubą i budziły powszechny zachwyt. Dziś za sprawą światowych marek pirotechnicznych włoskie fajerwerki trafiają na rynki całego świata.

Do najbardziej znanych firm produkujących fajerwerki we Włoszech należą:

  • Parente
  • Grucci 
  • Zambelli 
  • Rozzi
  • Di Blasio Elio

Grucci Fireworks to firma rodzinna, prowadzona od szóstego pokolenia, która posiada niezwykłe osiągnięcia w dziedzinie sztucznych ogni. Znani jako „pierwsza rodzina pirotechników w Ameryce”, Grucci od 1850 roku przemieniają nocne niebo, przynosząc radość milionom ludzi na całym świecie. Ich renoma opiera się na doskonałości pirotechnicznej, naukowej innowacji i tradycyjnych wartościach. Popisowe występy firmy Grucci obejmują szereg wydarzeń o międzynarodowym znaczeniu. Wśród nich znajdują się oficjalne obchody 200. rocznicy hymnu narodowego „Star Spangled Spectacular” w Baltimore, niezliczone pokazy w okolicach Las Vegas w stanie Nevada, oraz siedem kolejnych inauguracji prezydenckich w USA. Grucci byli również obecni podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, Salt Lake City, Los Angeles i Lake Placid, a także uczestniczyli w wielu innych uroczystościach, takich jak Stulecie Statuy Wolności. Jednym z najbardziej imponujących wydarzeń, które odnotowała historia firmy Grucci, był ich występ w Sylwestra 2013 roku nad kultową panoramą Dubaju. To oszałamiające widowisko, które zaaranżowano przy użyciu 479 651 sztucznych ogni, przyniosło Gruccis tytuł „Największego pokazu sztucznych ogni” i ustanowiło nowy rekord w Księdze Rekordów Guinnessa.

Parnate Fireworks. Początki „Parente Fajerwerki” sięgają końca XIX wieku, kiedy to założyciel rodziny pirotechnicznej Romualdo Parente postanowił podjąć się tej działalności. Podążając za swoją ogromną pasją do sztucznych ogni, rozpoczął działalność w małym miasteczku na południu Włoch, w którym mieszkał, nadzorując przygotowanie widowisk na wydarzenia religijne. Pierwsza prawdziwa fabryka została zbudowana na początku XX wieku i służyła głównie do produkcji i wykonywania małych fajerwerków do użytku na placach miejskich. Po krótkiej przerwie w czasie I wojny światowej Romualdo wraz z siedmioma braćmi wznowił działalność, tworząc jedną z największych fabryk pirotechnicznych w południowych Włoszech. Od tego czasu Parnate jest jedną z wiodących firm pirotechnicznych we Włoszech, znaną we wszystkich krajach Europy i nie tylko.

Zambelli Fireworks to jedna z największych firm produkujących sztuczne ognie na świecie, której historia sięga aż 1893 roku. Od ponad stulecia firma ta zachwyca widzów na całym globie swoimi niezrównanymi pokazami pirotechnicznymi. Zambelli Fireworks organizuje imponującą liczbę ponad 1600 pokazów sztucznych ogni rocznie, co świadczy o ich wielkim doświadczeniu i zaufaniu klientów.

Rozzi Fireworks z zostało założone przez pasjonata pirotechniki Paolo Rozz w południowych Włoszech w 1895 roku,  zanim wyemigrował on do New Castle w stanie Pensylwania. Od tego czasu, z pokolenia na pokolenie, rodzinna firma rozrosłą się w fajerkową potęgę produkując najwyższej jakości pirotechnikę i tworząc najbardziej spektakularne pokazy sztucznych ogni.

Di Blasio Elio. Nie można też nie wspomnieć o legendarnej firmie Di Blasio Elio słynącej z produkcji najwyższej jakości petard. Di Blasio Elio znana jest przede wszystkim z kultowej serii petard Cobra. Występują on w kategorii F2 nie wymagającej uprawnień oraz F4 - dostępnej tylko na pozwolenie. Wśród pierwszej kategorii znajdują się m.in. Little Cobra 2, Cobra 11 Junior czy oparta na czarnych prochu Cobra 6B, Cobra 3B4 czy Black Cobra. W kategorii F4 znajdują się m.in. słynne Cobra 1, Cobra 3, Cobra 6 czy Cobra 7 posiadająca - uwaga - 50g. nec na sztukę! Jeśli chodzi o Włochy, na uwagę zasługują także włoskie bomby powietrzne, uznawana za najpiękniejsze na świecie!

Albatros. W Polsce bardzo popularna jest marka Albatros, która z pasji do morza zaczęła produkować sprzęty niezbędne w żegludze. Wkrótce w jej asortymencie znalazły się wyroby pirotechniczne, w tym przede wszystkie tak popularne race morskie Elios. Race morskie znalazły swoje zastosowanie nie tylko na morzu. Stały się popularne przy okazji niemal wszystkiego rodzaju imprez. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się jako nieodłączny element pirotechniki stadionowej, służącej jako oprawa widowisk sportowych.

Fajerwerki zapisane w kodzie DNA 

Mówi się, że Włosi mają fajerwerki w swoim DNA. Produkcja pirotechniki we Włoszech to dziedzictwo rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie. Całe rodziny angażują się w ten proces, co sprawia, że fajerwerki urastają do rangi prawdziwego artyzmu. Włoska tradycja w produkcji fajerwerków sięga wieków wstecz, a każdy element procesu produkcyjnego przekazywany jest z wielkim szacunkiem i starannością. Dzięki temu, fajerwerki z Włoch cieszą się uznaniem na całym świecie, ze względu na ich wyjątkową jakość, bogate efekty wizualne. Wytwarzane tam fajerwerki to nie tylko produkt, ale także wyraz pasji i tradycji, które są głęboko zakorzenione w kulturze włoskiej. Każdy element produkcji, od dobrania składników, przez proces montażu, aż po prezentację końcowego efektu, jest starannie planowany i wykonywany, tworząc dzieła sztuki, które zachwycają swoim pięknem i eksplozją kolorów. Włoscy artyści pirotechniki nieustannie poszukują nowych inspiracji i innowacji, aby tworzyć coraz bardziej spektakularne fajerwerki, które zachwycą publiczność na całym świecie. Ich zaangażowanie, determinacja i pasja sprawiają, że włoska pirotechnika jest jedną z najbardziej cenionych na światowym rynku.

pixelpixelpixelpixel