OSTATNI DZIEŃ WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

2024-03-08

Fajerwerki na Dzień Kobiet

Miasto Atascadero w Stanach zjednoczonych postanowiło podarować wszystkim paniom wyjątkowy prezent. 

W Atascadero, które leży w stanie Kalifornia trwają przygotowania do pierwszego w historii pokazu fajerwerków na dzień kobiet.

Miasto pragnie uhonorować tym szczególnym widowiskiem osiągnięcia płci pięknej na wielu płaszczyzna życia społecznego.

Wydarzenie odbędzie się oczywiście 8 marca, a zlokalizowane będzie w malowniczym Sunken Gardens (Zatopione ogrody), oferując bezpłatny wstęp wszystkim odwiedzającym.

Poza podziwianiem fajerwerków  goście będą mieli okazję poznać bogatą historię miasta i wziąć udział w wycieczkach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Historyczne Atascadero, a także skosztować pysznych potraw przygotowanych przez lokalne firmy gastronomiczne. 

 

Wydarzenie rzuci światło na pionierską rolę kobiet w rozwoju miasta, uwzględniając fakt, że Atascadero to pierwsze miasto w Stanach Zjednoczonych, gdzie kobiety mogły posiadać własną ziemię, nie będąc zamężnymi. 

impreza przewiduje także koncerty na żywo przy ratuszu miejskim, podkreślając wyjątkowego ducha tej celebracji.

Gdy zapadnie zmrok przepiękne pokazy sztucznych ogni rozświetlą niebo, symbolizując wspaniałość dokonań kobiet na przestrzeni wieków. 

Dzień kobiet przypadający na 8 marca obchodzony jest w bardzo wielu krajach, honorując kulturowy, ekonomiczny, społeczny i polityczny wpływ  płci pięknej na kształt współczesnego świata. 

Święto datuje się na początek 20 wieku i pierwszy raz obchodzone było w 1909 r. z inicjatywy Socjalistyczną Partię Ameryki. 

Od 1975 roku ONZ celebruje Międzynarodowy Dzień Kobiet jako dzień uznania „zasług wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne”, akcentując równość płci oraz prawa kobiet. 

Od tego czasu Dzień Kobiet ewoluował i stał się globalnym wydarzeniem, które przypomina o potrzebie kontynuowania walki o prawa kobiet oraz o przeciwdziałaniu nierównościom płciowym. Jest to również czas, w którym docenia się wkład kobiet we wszystkie sfery życia społecznego, od opieki nad rodziną, przez udział w rynku pracy, aż po osiągnięcia w dziedzinach nauki, sztuki, biznesu czy polityki.

Współcześnie Dzień Kobiet to także okazja do wyrażenia wdzięczności i szacunku dla wszystkich kobiet w życiu osobistym, zawodowym czy społecznym. To dzień, w którym warto docenić i uhonorować osiągnięcia oraz wkład kobiet w budowę lepszego i bardziej sprawiedliwego społeczeństwa.

W Polsce dzień kobiet zyskał bardzo dużą popularność w okresie PRLu. Partia podkreślała zasługi kobiet w wielu sektorach przemysłu przedstawiając je np. na traktorach. 

W ostatnich latach w Polsce obchody Dnia Kobiet nabierają także charakteru dyskusji na temat aktualnych problemów związanych z prawami kobiet, takich jak przemoc domowa, nierówności płacowe czy dostęp do opieki zdrowotnej. To także okazja do podkreślenia osiągnięć kobiet w różnych dziedzinach życia oraz do promowania idei równości i tolerancji.

W ten dzień mężczyźni składają kobietom życzenia, kupują kwiaty, obdarowują prezentami. 

Nie tylko kwiaty, ale także Fajerwerki

Pokaz fajerwerków z okazji dnia kobiet będzie pierwszym takim wydarzeniem w historii. 

Organizatorzy trzymają kciuki aby pogoda dopisała, a widowisko zaparło dech w piersiach nie tylko paniom.

Fajerwerki są wspaniałym sposobem na rozświetlenie każdej imprezie, więc także w tym wyjątkowym dniu nadadzą magii i blasku celebracji. 

Warto dodać, że fajerwerki często inspirowane są właśnie kwiatami, a to przecież właśnie kwiatami obdarowujemy najczęściej kobiety. Np. po japońsku fajerwerki określa się hanabi, co dosłownie oznacza "kwiaty ognia".

Tym razem kobiety oprócz tradycyjnych wiązanek kwiatów otrzymają także wspaniały prezent w postaci ognistych bukietów na niebie!

pixelpixelpixelpixel