OSTATNIE DNI WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

Rakietki pistoletowe

( ilość produktów: 14 )

Race pistoletowe często nazywane również rakietkami do startowców lub pistoletów. W ofercie posiadamy rakietki z efektem huku(Knallpatronen) oraz z efektem świetlnym(Color Flowers i Solar Stars). Produkt przenzaczony do pistoletów sygnałowych lub alarmowych z amunicją ślepą kalibru 6 mm.

Race pistoletowe - czym są?

Racy pistoletowe są specjalnymi produktami pirotechnicznymi wykorzystywanymi w pistoletach sygnałowych lub alarmowych. Inną ich nazwa są rakietki do startowców lub rakietki pistoletowe. Mogą generować sam huk wzbogacony a dodatkowy efekt wizualny lub efekt kolorystyczny, a także efekt gwizu.

Jakie są rodzaje rac do startowców?

Dzielą na różne rodzaje, z których najpopularniejsze to typowo hukowe, charakteryzujące się głośnym hukiem oraz towarszycącym mu niewielkim błyskiem. Race hukowe często używane są nie tylko dla celów rozrywkowych, ale także do odstraszania zwierzyny.

  • Race hukowe. Określane często jako knallpatronen. Ich podstawowym efektem jest huk, jednak towarzyszy im też dodatkowy efekt wizualny w postaci rozbłysku. Służa do celów rozrywkowych jak do do płoszenia zwierzyny. Stosuje się je również do celów sygnalizacyjnych.
  • Race kolorowe. Występują w wielu kolorach jak czerwony zielony, niebieski, żółty i posiadają ciekawy efekt wizualny taki jak np. kometa, piwonia, korona. Ich zastosowanie jest typowe rozrywkowe lub sygnalizacyjne.
  • Race z gwizdem. Przykładem takich rac jest signal marine - rakietki z mocnym efektem przeciągłego gwizdu. Stosuje się je jako element sygnalizacyjny choć znajdują także zastosowanie w płoszeniu zwierzyn, w tym ptactwa.

Jak używać rac pistoletowych?

Aby używać rac pistoletowych, konieczne jest posiadanie pistoletu lub rewolweru startowego, który jest przystosowany do tego typu amunicji. Wymagana jest amunicja ślepą o kalibrze 6 mm, która jest specjalnie zaprojektowana do tego celu oraz specjalna nasadka, zwana kominkiem, która producent dostarcza w komplecie z bronią. Race umieszcza się w nasadce odpowiednią stroną. Należy przy tym zwrócić uwagę aby raca tkwiła luźno w nasadce. Korzystając z pistoletu startowego pamiętaj aby przed oddaniem strzału skierować lufę do góry.

Zasad bezpiecznego używania rac pistoletowych.

  1. Sprawdź czy nasadka pistoletu jest odpowiednio oczyszczona. Jeśli jest to wymagane oczyścić ją usuwając resztki sadzy.
  2. Załaduj ślepą amunicję.
  3. Załóż nasadkę i umieść w niej racę.
  4. Upewnij się że raca jest luźno osadzona w nasadce.
  5. Upewnij się, że w miejscu, gdzie chcesz oddać strzał jest odpowiednio dużo przestrzeni na niebie.
  6. Przed oddaniem strzału skierują lufę broni w górę.
  7. Nigdy nie strzelaj po spożyciu alkoholu.
pixelpixelpixelpixel