MONDAY PROMO - RABATY DO -70%

Karabinki petard

( ilość produktów: 5 )

Karabinki petard

Ten rodzaj fajerwerków jak sama nazwa wskazuje składają się właśnie z taśm drobnych petard, połączonych w taki sposób, aby po odpaleniu dawały efekt seryjnego wystrzału z karabinu. Petardy wybuchają w szybki tempie jedna po drugiej.  Karabinki zbudowane są w formie wspomnianych taśm, dywaników, a umieszone na nich petardy połączone są szybkim lontem. Różnią się od siebie ilością strzałów, krótsze taśmy posiadają 40 wystrzałów, dłuższe 100, 200 a nawet 500. Są też bardzo potężne karabiny zawierające aż 800 czy 1000 strzałów. Efektem generowanym przez karabinek jest huk, a raczej seria huków imitująca dynamiczną serię strzałów z karabinu/ broni maszynowej. Czasem towarzyszy im dodatkowy efekt cracklingu. Karabinki do bardzo popularny produkt na sylwestra. Cieszy się dużym wzięciem zwłaszcza u miłośników efektów dźwiękowych.

Co to są karabinki?

Karabinki to rodzaj petard splecionych w formie taśmy lub dywanu, połączonych szybkim lontem, co sprawia, że strzelają w dynamiczne seriach. Nazwa "karabinki" właśnie odnosi się do ich charakterystycznego działania, przypominającego serię strzałów z karabinu. Poprzez umieszczenie petard na długiej taśmie, złączonej szybkim lontem, karabinki zapewniają ciekawy efekt, gdy petardy detonują jedna po drugiej w dynamiczny sposób. Pozwala na generowanie serii huków, które imitują strzały z broni palnej.

Ile jest rodzajów karabinków?

Karabinki różnią się ilością strzałów, co sprawia, że istnieje wiele wariantów tego rodzaju petard. Mogą być one dostępne w różnych długościach taśmy lub dywanu, a co za tym idzie, różnią się też ilością petard zamontowanych na taśmie. Krótsze wersje karabinków mogą zawierać na przykład 40 wystrzałów, podczas gdy dłuższe taśmy mogą zawierać znacznie więcej - od 100 do nawet 1000 strzałów.

Dlaczego karabinki są efektowne?

Seria huków generowanych przez karabinki imituje strzały z karabinu lub broni maszynowej. Ten efekt sprawia, że prezentacja pirotechniczna nabiera dynamiki i porywającego charakteru, co przyciąga uwagę widzów. Karabinki wywołują emocję zarówno i dorosłych jak u dzieci i są bardzo popularne zwłaszcza w okresie sylwestrowym.

pixelpixelpixelpixel