OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

Lonty

( ilość produktów: 5 )

Lont pirotechniczny to sznur nasycony materiałem, który służy do inicjowania wybuchu na odległość lub z pewnym opóźnieniem. Jest to popularny element w pirotechnice, wykorzystywany do kontrolowanego odpalania różnych materiałów wybuchowych, takich jak fajerwerki, petardy itp. Większość lontów zrobionych jest na bazie czarnego prochu. Lonty wykorzystywane są także m.in. w górnictwie i wojskowości.

Rodzaje lontów

Lonty dzielą się ze względu na materiał sposób i szybkość spalania. Poniżej podstawowe rodzaje lontów używanych w pirotechnice.

  • Black match. To rodzaj lontu składającego się z bawełnianej struny pokrytej wyschniętym osadem z czarnego prochu i klejem. Działa on jako prosty lont przenoszący ogień i był używany do odpalania starożytnych armat. Są one używane dzisiaj w konstrukcji fajerwerków.
  • Lont zielony Visco. Najbardziej popularny lont w pirotechnice, wykorzystywany do odpalania wyrobów pirotechnicznych amatorskich. Charakteryzuje się wolnym tempem spalania wynoszącym ok. 1cm/s.
  • Lont sznurowy szybki. To rodzaj lontu szybkiego o czasie spalanie ok. 4m/ s.
  • Lont sznurowy bardzo szybki. To rodzaj bardzo lontu szybkiego o czasie spalanie ok. 10m/ s.

Do czego używa się lontu w pirotechnice?

Odpalanie fajerwerków: Lonty pirotechniczne są używane do zapalania różnych rodzajów fajerwerków, takich jak petardy, rakiety czy baterie. Pozwalają one na kontrolowane i bezpieczne odpalanie fajerwerków z pewnej odległości.

Kontrolowane opóźnienia: Lonty pirotechniczne mogą być używane do wprowadzania kontrolowanego opóźnienia między odpaleniem różnych wyrobów pirotechnicznych. Dzięki nim możliwe jest synchronizowanie efektów w pokazach fajerwerków oraz kontrolowanie kolejności odpalania różnych elementów.

Bezpieczne odpalanie: Lonty pirotechniczne umożliwiają bezpieczne odpalanie materiałów wybuchowych z pewnej odległości, co zapewnia większe bezpieczeństwo dla osób obsługujących urządzenia pirotechniczne oraz publiczność oglądającą pokazy fajerwerków.

pixelpixelpixelpixel