OSTATNI DZIEŃ WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

Aktualności

Jakie wymogi musi spełniać sklep z fajerwerkami ?
Fajerwerki to specyficzny asortyment. Choć – wbrew obiegowemu myśleniu – handluje się nimi cały rok ( a nie tylko w grudniu) – największa sprzedaż przypada oczywiście na okres grudniowy, a szczególnie - bezpośrednio przedsylwestrowy. Wówczas w tej branży zaczyna się właśnie „sezon”. Największe natężenie ruchu to dni poświąteczne poprzedzające Sylwester.
Czytaj więcej
Fajerwerki jako motyw na tatuażach
Tatuaże, od dawna będące integralną częścią ludzkiej historii, przeszły długą drogę od symbolicznych rytuałów w starożytności do wyrazu indywidualności i sztuki w dzisiejszym społeczeństwie. Praktyka tatuażu towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat, sięgając zarówno starożytnych cywilizacji wschodnich, jak i zachodnich.
Czytaj więcej
Nowe Fajerwerki - Marzec 2024
Każdego miesiąca rozszerzamy ofertę naszego sklepu z fajerwerkami o nowe, ekscytujące produkty. Jesteśmy po to, aby każda uroczystość i każde wydarzenie stały się jeszcze bardziej niezapomniane dzięki ogromnej ofercie pirotechniki, jaką oferujemy. Współpracujemy z wszystkimi czołowymi importerami oraz producentami pirotechniki.
Czytaj więcej
Świece dymne do zdjęć
Świece dymne stanowią fascynujący element w fotografii, który może dodawać dramatyzmu, tajemniczości i głębi do obrazów. Ich wykorzystanie może być bardzo kreatywne i efektowne, zarówno w fotografii artystycznej, jak i reklamowej
Czytaj więcej
Grucci. Fajerwerki bijące rekordy Guinnessa
Grucci Fireworks to już szóste pokolenie rodziny, która z pasji do fajerwerków uczyniła sztukę i stworzyła jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych potęg pirotechnicznych. Wykonywane przez firmę Grucci pokazy sztucznych ogni rozświetlają największe imprezy świata od Nowego Jorku przez Dubaj aż po Pekin. Uświetniają najważniejsze wydarzenia historyczne jak inaugurację amerykańskich  prezydentów, igrzyska olimpijskie, otwarcia najznamienitszych miejsc na świecie jak hotele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kasyna w Las Vegas czy nadając blasku   prestiżowym eventom najbardziej znanych światowych marek
Czytaj więcej
Włoskie Fajerwerki
Jak powszechnie wiadomo światową stolicą fajerwerków są Chiny. To właśnie stamtąd, każdego roku płynie tysiące kontenerów z pirotechniką do wszystkich krajów globu.Najbardziej znanym z fajerwerków miastem jest Liuyang, skąd pochodzi 85% całej chińskiej produkcji pirotechniki.Choć Chiny wiodą prym jeśli chodzi o produkcje fajerwerków na świecie, nie są jedynym krajem gdzie wytwarza się wyroby pirotechniczne. Wśród innych znanych producentów pirotechniki ważną rolę odgrywają Włochy.
Czytaj więcej
Kwiaty z ognia. Fajerwerki w fotografii Davida Johnsona
Fajerwerki to magiczne, dynamiczne obrazy na niebie, które od wieków zachwycają publiczność ale także są bodźcem dla wielu artystów, którzy znajdują w nich inspirację dla swojej twórczości. Te artystyczne fasynacje znajdują swoje odzwierciedlenie m.in w fotografii. Widziane okiem twórcy, nabierają nowego, zaskakującego wymiaru. Dzięki fajerwerkom fotograficy, poprzez obiektyw aparatu mają okazję uwiecznić eksplozję kolorów i emocji, przekazując je widzom w szczególny, wyjątkowy sposób.Jednym z najbardziej znanych artystów-fotografów specjalizujących się w uwiecznianiu pirotechniki jest kanadyjski twórca David Johnson. Jego wyjątkowe zdjęcia sprawiają, że piękno fajerwerków nabiera innego, fantastycznego wymiaru.
Czytaj więcej
Najstarsze petardy na rynku
Choć fajerwerki znane są od tysięcy lat, a od stuleci rozświetlają wielkie wydarzenia polityczne i historyczne, rozpoczęcie masowej, wielkoskalowej produkcji pirotechniki datuje się na koniec XIX wieku. Pierwsze przeznaczone do tego celu, duże manufaktury powstały na półwyspie Makau w południowo - wschodnich Chinach. Najbardziej popularne wśród fajerwerków były wówczas petardy i to właśnie one stanowiły podstawę tamtejszej produkcji.
Czytaj więcej
Fajerwerki a ekologia
Fajerwerki stanowią niezaprzeczalnie niezwykle widowiskowy element wielu uroczystości, dodając niepowtarzalny urok i magię różnorodnym wydarzeniom. Od tradycyjnych festiwali po osobiste celebracje, fajerwerki wzbudzają zawsze zachwyt i radość u ludzi w każdym wieku.Jakkolwiek piękne, pokazy fajerwerków czy szerzej sama pirotechnika budzi czasem wątpliwości, co do jej wpływu na środowisko.W odpowiedzi na te niepokoje producenci fajerwerków w ostatnich podejmują coraz więcej działań w celu zmniejszenia wpływu oddziaływania fajerwerków na środowisko.
Czytaj więcej
Sztuka synchronizacji w pokazie fajerwerków
Profesjonalny pokaz fajerwerków to nie spontaniczne, przypadkowe odpalanie łądunków pirotechnicznych, wyrzutni, fontann, bomb itd., ale przemyślany, zaprojektowany scenariusz uwzględniający dopasowanie sekwencji i pojedynczych wystrzałów do aranżacji muzycznej, wszak to przecież muzyka dyryguje efektami, ich tempem, układem itp.
Czytaj więcej
Fajerwerki na Dzień Kobiet
Miasto Atascadero w Stanach zjednoczonych postanowiło podarować wszystkim paniom wyjątkowy prezent. W Atascadero, które leży w stanie Kalifornia trwają przygotowania do pierwszego w historii pokazu fajerwerków na dzień kobiet. Wydarzenie odbędzie się oczywiście 8 marca, a zlokalizowane będzie w malowniczym Sunken Gardens (Zatopione ogrody), oferując bezpłatny wstęp wszystkim odwiedzającym.
Czytaj więcej
Pirotechnika na strajkach rolników
Rolnicy odpalają świece dymne, race i petardy. Płoną nie tylko opony. Protestujący chcąc skłonić rząd do interwencji i zajęcia się problemem chwytają się różnych sposobów. Sięgają między innymi  po pirotechnikę. Rolnicy odpalają świece dymne, race i petardy.
Czytaj więcej
Maxsem. Nowy importer fajerwerków w naszej ofercie
W naszej ofercie posiadamy niemal wszystkich producentów fajerwerków w Polsce. Znajdzie takie firmy jak Triplex, Klasek, Tropic, Funke, Jorge, Surex, SrPyro, GAOO, Primax, SuperPower, Gold Weko, Pol-hunt.Z zagranicznych choćby Pyromoravia, Argento, Tarra Pyrotechnik, Panta czy Albatross. W lutym poszerzyliśmy naszą ofertę o kolejnego importera, firmę Maxsem z Bielsko-Białej
Czytaj więcej
Międzynarodowe Targi Fajerwerków we Włoszech 2024
Już wkrótce rusza XV edycja Międzynarodowych Targów Pirotechnicznych we Włoszech. Impreza cieszy się niezmiennie ogromną popularnością i co roku ściąga producentów i miłośników pirotechniki z całego świata. Spotykają się na niej przedstawiciele branży z różnych rejonów globu, wystawcy, firmy, technolodzy. Prezentowane są nowości produktowe i nowinki techniczne, nowatorskie urządzenia i systemy; dyskutowane innowacyjne rozwiązania technologiczne.
Czytaj więcej
Zakaz sprzedaży fajerwerków przez Internet? Projekt ustawy już przyjęty na Litwie!
W ostatnim czasie dotarła do naszego środowiska informacja o zmianach prawnych, które przygotowane są Litwie w zakresie obrotu fajerwerkami. Biorąc pod uwagę, to co dzieje się obecnie wokół branży pirotechnicznej w Polsce, naturalnie temat ten wzbudził duże emocje. Rzeczywiście, w listopadzie 2023 r. do litewskiego sejmu trafił Projekt nr. XIVP-2107(2) dotyczący nowelizacji Ustawy o Kontroli Obrotu Wyrobami Pirotechnicznymi Cywilnymi IX-93.
Czytaj więcej
Nowe wyrzutnie marki Iskra od Funke
Funke, w tym linia Iskra, przyzwyczaiło nas do wysokiej jakości fajerwerków. I cały czas nie zawodzi.  Co więcej, czasem przechodzi nawet nasze oczekiwania. Tę wysoką jakość znajdziemy w nowej dostawie wyrzutni od Funke
 
Czytaj więcej
Kim jest Arkadiusz Fajerwerkiewicz?
Arkadiusz Fajerwerkiewicz to alter ego założyciela i prezesa firmy Arka Fajerwerki. Arkadiusz Fajerwerkiewicz podchodzi ze szlachetnego rodu Fajerkiewiczów, którego kolebką są Czapury k. Poznania, wielkopolskiej stolicy fajerwerków. To właśnie tam stworzył pierwszy w Polsce Instytut Pirotechniki, w którym prowadzi swoją działalność i opracowuje swoje innowacyjne projekty.
Czytaj więcej
Kolejny rok bez sylwestra miejskiego w Poznaniu?
Niestety. To już pewne! Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, nie będzie w Poznaniu sylwestra miejskiego. Miasto tłumaczy to trudną sytuacją finansową spowodowaną  inflacją  oraz utrzymującymi się wysokimi kosztami funkcjonowania. 
 
Czytaj więcej
pixelpixelpixelpixel