OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2020-07-16

Fajerwerki z Wieży Eiffla. Pokaz sztucznych ogni w Dzień Bastylii.

Fajerwerki z Wieży Eiffla. Pokaz sztucznych ogni w Dzień Bastylii.

14 Lipca po zmroku tłumy Paryżan i turystów skierowały swoje oczy w kierunku Wieży Eiffla w radosnym oczekiwaniu na niezwykłe wydarzenie.

Zgadniecie o czym mowa? Tak! Chodzi o wspaniały pokaz fajerwerków odpalanych z Wieży Eiffla i jej podnóży z okazji Dnia Bastylii.

Mimo epidemii koronawirusa, z którą Francja – podobnie jak inne kraje - wciąż się jeszcze zmaga – coroczne wydarzenie, na które czekają paryżanie i turyści odbyło się ogromnych z rozmachem. Jednak z względu bezpieczeństwa widzowie zamiast gromadzić się bezpośrednio pod Wieżą zmuszeni byli wybrać dalsze punkty widokowe: restauracje, bary, parki, tarasy.

Do najbardziej atrakcyjnych i popularnych lokacji należały Wieża Tour Montparnasse o wysokości 210 metrów czy paryskie mosty jak Pont de la Concorde (tłum. most zgody) – most łukowy łączący dwa brzegi Sekwany między bulwarami Tuileries (prawy brzeg) i d'Orsay. Część widzów wybrała rejsy łodzią czy statkiem, z których też rysowała się piękna panorama.

Fajerwerki w Paryżu

Wspaniałym i tanim miejscem widokowym było Champ-de-Mars, Pole Marsowe, rozległy park, znajdujący się w Paryżu, pomiędzy wieżą Eiffla na północnym zachodzie i École militaire na południowym wschodzie.

Poza fajerwerkami nie zabrakło innych atrakcji. Miłośnicy muzyki ucieszyli się z koncertu Orchestre national de France, francuskiej orkiestry symfonicznej , chóry francuskiego radia Chœur de Radio France oraz występów wielu międzynarodowych artystów.

Jeśli chodzi o pirotechnikę, to pokaz był naprawdę bajeczny. Wieża Eiffla już to migała i mieniła się srebrnymi błyskami, już to rozbłyskiwała orgią magicznych kształtów i kolorów jak złote chryzantemy, zielone i czerwone piwonie, brokatowe korony, wielokolorowe dalie czy złociste wierzby. Co jakiś czas tuż obok instalacji rozświetlały niebo ogromne monumentalne efekty bomb powietrznych.

Nie sposób oddać słowami piękna, splendoru i cudowności tego widowiska.

Film to nie to samo, co wizja na żywo, ale daje choć posmak tej zapierającej dech w piersiach magii, jaką były fajerwerki na Wieży Eiffla.

pixelpixelpixelpixel