OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2020-03-10

Fajerwerkowe nowości oraz powrót najgłośniejszych Petard z firmy Tropic.

Fajerwerkowe nowości oraz powrót najgłośniejszych Petard z firmy Tropic.

Tropic to jeden z wiodących importerów fajerwerków Polsce. Fajerwerki spod jego szyldu od lat są synonimem jakości i cieszą się dużą popularnością w kraju i poza jego granicami.

Z tym większą przyjemnością przedstawiamy nowości pirotechniczne z tej firmy, które pojawiły się właśnie w naszej ofercie.

Super Thunder King TM1C.
Jest to zestaw Single Shotów z efektem huku. Single shoty to fajerwerki z pogranicza wyrzutni i petard – zaprojektowane w postaci rury z podstawką, w której znajduje się pojedynczy ładunek pirotechniczny odpalany za pomocą lontu. Po odpaleniu ładunek wznosi się w niebo i eksploduje.

Single shoty wyróżniają się rodzajem efektu; ten dzieli się na taki gdzie dominującym elementem jest kolorowy rozbłysk oraz taki dominuje efekt huku przy towarzyszącym mu dodatkowo rozbłysku. Single shoty są też następcą wycofanych ze sprzedaży „dawnych” moździerzy.

Super Thunder King TM1C to produkt z zasadniczym efektem typu „thunder” ang. grzmot, innymi słowy artykuł z efektem hukowym – titanium salute. O tyle też, jest on zbliżony do innych znanych wcześniej z naszej oferty produktów single shot typu hukowego jak Zestaw single shotów Dumbum SS30D czy zestaw petard powietrznych Thunder PXG201.

Opakowanie Super Thunder King TM1C zawiera 6 sztuk „petard powietrznych” w kalibrze 20 mm. Produkt należy do kategorii F2.

Lont zielony VISCO 5m SF2.5A/5
Brakowało tego produktu chwilowo w ofercie - więc oto jest znowu – tym razem właśnie firmy Tropic.

Lont Visco to najbardziej popularny i najczęściej stosowany w pirotechnice rodzaj lontu. Różni się od siebie grubością; na ogół występuje w średnicach od 2mm do 3mm. Najczęściej posiada kolor zielony -skąd też bierze się jego nazwa.

Lont zielony VISCO 5m SF2.5A/5 jest lontem wolnopalnym o grubości 2,5mm i średniej prędkości spalania 1sek/1cm. Sprzedawany jest w rolkach po 5m. VISCO 5m SF2.5A/5 należy do kategorii P1. Lont sprawdza się zarówno w pirotechnice amatorskiej jak i w profesjonalnej.

Ze względu na kat. P1 dostępny jest w wolej sprzedaży. Używa się go więc często amatorsko do łączenia poszczególnych wyrzutni, wulkanów bądź innych fajerwerków, gdzie istotne jest jednoczesne odpalania kilku ładunków na raz. Najczęściej jednak wykorzystywany jest do przedłużania lontu integralnego.

emitery dzwieku

Emitery dźwięku

PETEARDY TP2 PETEARDY TP4 PETEARDY TP5
Poza opisanymi wyżej nowościami do oferty powróciły wyczekiwane z niecierpliwością emitery dźwięku TP2, TP4 oraz TP5. Zwłaszcza 2 ostatnie, ze względu na ogromną moc ( posiadają blisko 5 g mieszaniny hukowej) cieszą się wielką popularnością wśród klientów. Nie bez znaczenia jest tu ich atrakcyjna ceny w porównaniu do innych tego typu emiterów dźwięku.

Petardy TP2 pakowane są po 20 sztuk i posiadają 3 gramy mieszaniny hukowej. Z kolei TP4 oraz TP5 charakteryzuje odmienne pakowanie, gdzie pierwsze występują w paczkach po 12 sztuk zaś drugie – po 6 szt. i posiadają aż 4,5 gramów czystej mieszaniny hukowej.

Petardy mają takie natężenie hałasu, że potrafią uruchomić alarmy w samochodach, dlatego przypominamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i rozważnym ich użytkowaniu; nie odpalaniu petard w pobliżu ludzi, pojazdów i zabudowań mieszkalnych jak również nie używaniu ich pod wpływem alkoholu.
pixelpixelpixelpixel