OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2017-10-18

Festiwal Rakiet w Cangas del Narcea

Festiwal Rakiet w Cangas del Narcea

Cangas del Narcea to gmina położona w Asturii, na północnym wybrzeżu Hiszpanii. W połowie lipca, (od 14- do 22 ) obchodzi się tam coroczny festiwal Fiestas de El Carmen y La Magdalena.

Integralnym i wyczekiwanym element festiwalu są bardzo wyjątkowe fajerwerki.

Co odróżnia fajerwerki na festiwalu Fiestas de El Carmen y La Magdalena od innych? Unikatową cechą obchodów na Cangas del Narcea jest olbrzymia, niespotykana nigdzie indziej ilość wystrzeliwanych rakiet.

Już dzień przed rozpoczęciem imprezy na przedpolach miasta może zobaczyć dosłownie las rakiet ustawionych w tzw. machninas, metalowych skrzyniach z otworami. Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji rakiety odpalają się wzajemnie bez konieczności łączenia ich lontów.

Rakiety jako takie bazują w większości na czarnym prochu, aczkolwiek można zobaczyć takie z efektem gwizdu oraz tytanowym ogonem. Same głowice także się różnią rozmiarami oraz ilością masy pirotechnicznej, gdzie niektóre dochodzą aż do 200 gramów prochu fotobłyskowego ( flash powder) a nawet i więcej.

cangas festiwal pirotechnikaFestiwal rozpoczyna się od fali odpalanych ręcznie rakiet tzw. trada a mano, następnie przechodzi w kawalkadę grzmotu , kiedy to do gry wchodzą rakiety typu salut. Scenę i widzów zalewa ocean niesamowity huku!

Dodatkowe wrażenie pogłębia potężnie dudniące echo z otaczających okolicę gór….

W kolejnej odsłonie festiwalu rakiety ręczne odpalane są z różnych lokacji w Cangas del Narcea. Po nich tytanowy huk wypełnia pola i wzgórza Cangas del Narcea.

Gwoździem festiwalu jest La Descarga, dzień na który czeka się tu cały rok. Preludium stanowi pokaz trada a mano oraz rakiet salut. Po tym akcencie wprowadzającym z mostu odpalane są najpotężniejsze kalibry rakiet, którymi najeżone są setki połączonych ze sobą machninas.

W jednej chwili , podczas finałowego uderzenia całe niebo stanie w ogniu, przebite tysiącami ognistych rakiet. A wszystko to przy ogłuszającym akompaniamencie grzmotów i tytanowym huku….

Skala widowiska jest ogromna. Łączna liczba rakiet użytych w finałowym pokazie sięga 8.0000 sztuk!

Ze względu na swój niepowtarzalny charakter i specyficzny klimat festiwal w Cangas del Narcea zaznacza się w pamięci na tle innych oraz pozostawia mnóstwo emocji i wrażeń.

pixelpixelpixelpixel