OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2016-05-11

Jak bezpiecznie odpalać petardy

Bezpieczne petardy

Grupa wyrobów pirotechnicznych, gdzie dokładne zapoznania się z instrukcją i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest ściśle wskazane. Nie może ich zabraknąć w noc sylwestrową, ale również poza sezonem cieszą się sporym zainteresowaniem.

Choć huk petard nieodmiennie kojarzy nam się z Sylwestrem, jest on także używany do odstraszania zwierzyny np. dzików wchodzących na pola, ptactwa w sadach oraz innych szkodników jak lisy, bobry itp.

Podstawowym efektem petard jest huk. Siła huku zależy od ilości i rodzaju znajdującego się w nich prochu.

Poza hukiem większe petardy hukowe posiadają też efekty dodatkowe np. błysk. Przykładem takiej petardy jest bardzo popularna i głośna petarda FP3. Obok potężnego huku w momencie detonacji wytwarza ona też czerwony błysk.

Zasady bezpieczeństwa przy petardach

Petardę lontową może odpalać kładąc ją na podłożu i podpalając końcówkę lontu. Tylko odpalenie końcówki lontu gwarantuje bezpieczny czas ok 7 sek. na oddalanie się.

W przypadku petardy klasy 3 odległość ta powinna wynosić minimum 25 m. Uważać przy tym należy aby nie trafiła ona w ludzi lub obiekty łatwopalne.

UWAGA! Nigdy nie próbujemy ponownie używać petardy, która nie wypaliła. W przypadku niewypału należy odczekać 15 min. i zalać ją wodą.

Przypominamy: petardy odpalamy tylko na wolnym powietrzu. Nie używamy ich pod wpływem alkoholu. Nie wolno używać ich osobom poniżej 18 roku życia. Przed użyciem zawsze zapoznajemy się z instrukcją znajdującą się na etykiecie. Zasady te dotyczą wszystkich rodzajów fajerwerków.
pixelpixelpixelpixel