OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2023-07-04

Międzynarodowy festiwal fajerwerków w Hulczynie

Co? Międzynarodowy festiwal fajerwerków

Gdzie? Hulczyn, Czechy

Kiedy? 1- 3 września 2023

W tym roku w dniach 1- 3 września rusza kolejna odsłona międzynarodowego festiwalu fajerwerków w Hulczynie.

Całe przedsięwzięcie - podobnie jak w minionych latach - zorganizuje czeska firma TARRA pyrotechnik s.r.o.

TARRA będzie również jedną z trzech ekip, które wezmą udział w festiwalu.

Jest to już piąta edycja tego wyjątkowego festiwalu. 

W tym roku w szranki staną takie ekipy jak wspomniana już TARRA z Czech, Surex z Polski oraz Pyrotechnics Activities spol. Ltd ze Słowacji. 

W dniach od 1 do 3 września o godzinie 21:00 - przy akompaniamencie muzyki - każda z drużyn zaprezentuje swoje umiejętności pirotechniczne.  

Pokazy sztucznych ogni rozświetlą niebo w malowniczej okolicy nad jeziorem hulczyńskim, znajdującym się przy granicy z Polską. 

Firma TARRA pyrotechnik s.r.o zapewnia ze swojej strony pełne wsparcie finansowe dla wszystkich startujących w festiwalu drużyn konkursowych, w tym koszty zakwaterowania, koszty materiałów oraz zakwaterowanie. 

W odpowiedzi na liczne zapytania pracownicy firmy oświadczają, że pomiary emisji hałasu z lat ubiegłych dostępne są do wglądu w Urzędzie Miasta w Hulczynie.

Jak wynika z raportu wartość hałasu spowodowana zjawiskami atmosferycznymi jak np. burze znaczenie przewyższa tę, emitowaną przez fajerwerki i to trwającą jedynie w czasie 13 minut. 

Dostępne są również badania ornitologów oraz protokół kontroli wynikający z ustawy nr 144/192 Coll. 

Z uwagi na poszanowanie środowiska w tym roku postanowiono jeszcze bardziej ograniczyć emisję akustyczną i zredukować kalibry bomb powietrznych do maksymalnie 125mm. 

Zrezygnowano także z efektów typu titanium salute, explo i report. 

Surex

Firmy Surex nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wielokrotnie nagradzana, od lat wiedzie prym jeśli chodzi o pokazy sztucznych ogni zarówno w Polsce i na świecie.

W ciągu swojej długoletniej działalności wielokrotnie  sięgali po najwyższe laury na najbardziej prestiżowych festiwalach. Występowali m.in w Berlinie, Montrealu Hanowerze, Cannes, Monte Carlo, Blanes , Shanghaiu, Changshy, Chinach. 

Lista ich zwycięstw jest bardzo długa, wystarczy wspomnieć, że stanęli na najwyższym podium choćby w Cannes, a także wielokrotnie wygrywali międzynarodowej sławy festiwal Pyronale w Niemczech. 

Surex był także organizatorem prestiżowego, międzynarodowego  festiwalu fajerwerków Pyromagic w Szczecinie. 

Poza pokazami sztucznych ogni firma jest też jednym z wiodących polskich importerów pirotechniki.

TARRA pyrotechnik s.r.o.

TARRA pyrotechnik s.r.o. powstała w 1993 r. w Czechach. Szybko ugruntowała swoją pozycję na lokalnym rynku pirotechniki, a w następnej kolejności zyskała uznanie także na rynkach zagranicznych. 

W swoim asortymencie posiada ponad 500 produktów jak  np. petardy, wyrzutnie, zimne ognie, rakiety, a także pirotechnikę profesjonalną. 

Poza handlem TARRA działa także prężnie na płaszczyźnie pokazów sztucznych ogni. 

W swoim składzie posiada utalentowanych pirotechników, których umiejętności już nieraz doceniono na wielu festiwalach fajerwerków. 

Wśród swoich dokonań TARRA może pochwalić się organizacją I edycji festiwalu fajerwerków w Ostrawie, gdzie zaproszono do współpracy chińskich ekspertów, co zaowocowało niesamowitym podniebnym show w azjatyckim stylu.

Pyrotechnics Activities spol. Ltd 

Firma rozpoczęła swoją działalność w 2001 roku na Słowacji. W ciągu dwudziestu lat swojej aktywności zdobyła szeroki uznanie, stając się jednym z liderów na lokalnym rynku pirotechniki. 

Pirotechnicy z Pyrotechnics Activities spol. Ltd posiadają wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę zdobytą zarówno w praktyce jak i na licznych seminariach pirotechnicznych w kraju i za granicą. 

W ramach swojej działalności firma prowadzi sprzedaż fajerwerków, wykonuje pokazy sztucznych ogni, a także produkuje materiały wybuchowe. 

Dodatkowo Pyrotechnics Activities spol. specjalizuje się także w tworzeniu efektów specjalnych w filmach, teatrze, a także wykonywaniu szeroko rozumianej pirotechniki scenicznej.

Fajerwerki nad Hulczynem 

Międzynarodowy festiwal fajerwerków w Hulczynie to wyjątkowa uczta dla wszystkich miłośników pirotechniki. 

Występ tak utalentowanych ekip pirotechnicznych gwarantuje niezapomniane wrażenia i widowisko na najwyższym poziomie. 

Przez 3 dni niebo nad Hulczynem zamieni się w bajeczny kalejdoskop światła, kształtów, i ognistych eksplozji. 

W wszystko w połączeniu z piękną, dopasowaną do efektów muzyką. 

Dodatkowo, poza podniebnym show, podczas festiwalu będzie można spróbować pysznej lokalnej kuchni, odwiedzić stragany z pamiątkami i rękodziełem, a także rozerwać się podczas zabawy w wesołym miasteczku. 

Hulczyn to miasto tuż przy granicy z Polską, więc tym bardziej warto wybrać się na ten wyjątkowy festiwal. 

No i tradycyjnie trzymamy kciuki za reprezentanta naszego kraju - firmę Surex! 

pixelpixelpixelpixel