OSTATNI DZIEŃ WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

2018-06-14

Passfire - Pierwszy Pełnometrażowy Film o Fajerwerkach

Film o fajerwerkach!

W 2016 roku w USA odbyła się premiera pierwszego pełnometrażowego filmu poświęconego fajerwerkom pod tytułem Passfire

Twórcami produkcji byli bracia Jesse i Jeremy Veverka, pasjonaci kinematografii i ...pirotechniki. Film spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony krytyków jak i publiczności.  Uznano go za najlepszą i najbardziej ciekawą produkcję na temat fajerwerków w historii kina.

Po ogromnym sukcesie Passfire, twórcy postanowili iść za ciosem i stworzyć serial pod tym samym tytułem.  

W poszukiwani inspiracji i materiałów  do filmu bracia Veverka ruszyli w podróż po świecie odwiedzając miejsca związane z tradycjami i wydarzeniami pirotechnicznymi. Dwaj pielgrzymi,  miłośnicy sztucznych ogni przemierzyli wiele krajów Azji, w tym Chiny, Japonię, Koreę czy Indonezję.  

Gdziekolwiek  działo się coś związanego z fajerwerkami, bracia Veverke na pewno tam byli; od pięknej i malowniczej wysypy Malta przez bajeczną  Japonię aż po Meksyk z jego wyjątkowo  niebezpiecznym świętem płonących byków.  

Zdjęcia do filmu powstawały na sześciu kontynentach. Produkcja objęła swym zasięgiem reportaże i wywiady od małych  lokalnych sklepów detalicznych aż po profesjonalne zespoły pirotechniczne z różnych części Globu.  

Co ciekawe, jedno z najbardziej  interesujących wydarzeń odbyło się blisko  rodzinnego domu Jesse i Jeremy’ego Veverka, mianowicie właśnie w Stanach Zjednoczonych na Florydzie. Tam odbywają się bowiem spotkania grupy entuzjastów pirotechniki tworzących - Florida Pyrotechnic Art Guild.

Zespół składający się z  gromady zapaleńców asymiluje wiele tradycji i elementów sztucznych ogni z całego świata. Wśród nich tak niebezpieczne jak Mascaletta z Walencji, będąca festiwalem czystego huku z bomb titanium czy Girandola – gdzie fajerwerki  i petardy odpalane są z wielkiego wprawionego w ruch horyzontalny koła.

W ostatnim odcinku mogliśmy przyjrzeć się inauguracji Festiwalu Sztucznych Ogni na Filipinach.  

Pozostaje nam życzyć twórcom dużo  sił i entuzjazmu oraz czekać na kolejne odcinki serii.  

Oficjalna strona filmu - http://www.veverkabros.com/passfire.html
pixelpixelpixelpixel