OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2018-07-18

Pokaz fajerwerków z Wieży Eiffla - Fajerwerki w dzień Bastylii.

Fajerwerki w dzień Bastylii.

14 lipca to dla Francuzów ważna data. Tego dnia celebrowany jest we Francji dzień Bastylii. To narodowe święto upamiętniające szturm na paryską twierdzę w 1789 roku, symboliczny początek rewolucji. Jak co roku, tak i  tym razem  ulicami Paryża oraz innych miast przeszły defilady wojska.

W obchodach wziął udział Prezydent oraz dostojnicy państwowi, przedstawiciele służb mundurowych oraz goście honorowi zza granicy. Uroczystości i towarzyszące jej imprezy ściągnęła na ulicę tysiące widzów. Na brak atrakcji nie można było narzekać. Wśród nich wymienić warto  popisy akrobacji lotniczych na samolotach AlphaJet, ciągnących po niebie smugi w kolorach symbolizujących flagę Francji.

Nie zabrakło również pokazów ogni sztucznych, które stanowiły główną atrakcję wieczoru. Pokaz Fajerwerków 14 lipca jest jedynym w ciągu roku widowiskiem pirotechnicznym we Francji realizowanym na Polu Marsowym u podnóża Wieży Eiffla. 

Wzdłuż Sekwany statki i łodzie wypełniły rzesze widzów, tłum zebrał się na plaza at Trocadero i we wszystkich lokacjach umożliwiających podziwiane sztucznych ogni.

W między czasie Francję obiegła radosna informacja o awansie do półfinału Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018.

O godzinie 23 zgromadzona tłumnie publiczność zastygła w pełnym ekscytacji  oczekiwaniu na gwóźdź wieczoru. Przy akompaniamencie muzycznym rozpoczęło się przepiękne widowisko pirotechniczne połączone z pokazem laserów. 

Wieża Eiffla rozświetliła się tysiącem rozbłysków;  piwonii, brokatowych koron, wierzb, opadających palm,  wprawiając publiczność w  zachwyt i osłupienie. Ładunki odpalane były z różnych kondygnacji tworząc niesamowite  obrazy w  pełnej synchronizacji z muzyką, momentami zakrywając całkowicie obiekt architektoniczny.

Szczególne wrażenie robiły fajerwerki odpalane, w taki sposób że tworzyły rodzaj magicznego woalu przepływającego i oplatającego budowlę.

Widowisko trwało 35 minut. Wieża Eiffla jeszcze nigdy nie była tak piękna i kolorowa.

pixelpixelpixelpixel