OSTATNIE DNI WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

2016-08-31

Rzymskie ognie i rakiety

RODZAJE FAJERWERKÓW

Tak naprawdę istnieję kilka rodzajów fajerwerków ale za to ogromna ilość efektów.

Ognie rzymskie
Bardzo popularnym rodzajem fajerwerków są ognie rzymskie. Podłużne tuby różniące się od siebie ilością strzałów, zróżnicowaniem efektów oraz wielkością kalibru (im większy kaliber tym większy ładunek, co za tym idzie większy rozprysk na niebie). Zazwyczaj świece rzymskie zawierają w sobie od kilku do kilkunastu strzałów, które odpalane są w regularnych odstępach czasowych.

UWAGA! Należy zachować szczególną ostrożność przy używania rzymskich ogni, wiele osób trzyma je w dłoni co jest całkowicie zakazane, ze względu na nagrzewanie się tuby oraz odrzut przy wystrzale.

Rzymskie ognie zawsze mocujemy do stabilnego przedmiotu i nigdy nie trzymamy ich w dłoniach.

Rakiety
Kolejna grupą wyrobów pirotechnicznych są rakiety, które składają się z trzech elementów:
- korpusu w którym umieszczony jest ładunek pirotechniczny
- drewnianego kijka, który służy jako stabilizator lotu i dba o to aby rakieta poprawnie wzbiła się pionowo w górę
- silnika który zawiera specjalną mieszankę materiały pirotechnicznego, który wznosi rakietę w górę.

Zazwyczaj większy korpus oznacza większa ilość materiału pirotechnicznego, dzięki czemu efekt na niebie jest bogatszy i mocniejszy.

Duże rakiety pirotechniczne potrafią wznieść się na wysokość nawet 100m!. Przed odpaleniem rakiety należy zapoznać się z instrukcją obsługi, która znajdziemy bezpośrednio na rakiecie lub na opakowaniu zbiorczym wyrobu.

Pamiętajmy aby nie wbijać rakiety w śnieg lub piach, kategorycznie zabrania się odpalania rakiety trzymając ja w dłoni, gdyż materiał zawarty w silniku rakiety może poparzyć a rakieta eksplodować na ziemi.
pixelpixelpixelpixel