WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2024-06-24

ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW 2024

Co? Antidotum Leszno AirShow 2024

Kiedy? 21 - 22 czerwca 2024

Gdzie? Lotnisko Leszno

ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW 2024 to największa, najbardziej widowiskowa impreza lotnicza w Polsce, i jedno z najbardziej prestiżowych tego rodzaju wydarzeń w Europie. 

Co roku podniebne pokazy szybowce połączone z pirotechniką ściągają tysiące widzów zarówno z Polski jak i z zagranicy. W tym roku odbyła się już 5 edycja tego wyjątkowego podniebnego show. Od samego początku powstania imprezy mamy przyjemność i zaszczyt ją współtworzyć, rozświetlający wspaniałe akrobacje lotnicze niesamowitymi efektami pirotechnicznymi. Co roku podnosimy poprzeczkę. W tej edycji oprawa pirotechniczna była jeszcze majestatyczna i zapierająca dech w piersiach niż poprzednio.

Czym jest ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW ?

To wyjątkowa impreza obejmująca niesamowite pokazy akrobacji lotniczych, odrzutowce, śmigłowce,  loty motoparalotniami,  skoki spadochronowe oraz towarzyszące im cudowne efekty pirotechniczne. Możemy podziwiać tradycyjne pokazy dziennie oraz spektakularne pokazy nocne - wszystko w połączeniu z doskonale zsynchronizowanymi fajerwerkami oraz muzyką, także graną na żywo. 

Impreza corocznie gromadzi tłumy publiczności ciesząc się ogromną  zarówno popularnością w kraju i za granicą. W pokazach startują lotnicze teamy z Polski i innych krajów europejskich. To prawdziwa uczta tak dla fanów lotnictwa jak i dla miłośników fajerwerków. W tym roku miała miejsce już 5 odsłona tej wyjątkowej imprezy.

Fajerwerki z ziemi i z powietrza 

Pokazy akrobacji lotniczych same w sobie stanowią niesamowity widok, budzą zachwyt, podziw, wywołują głębokie emocje i adrenalinę. W połączeniu z pokazami fajerwerków osiągają jeszcze wyższy level, generując dodatkowy “efekt wow” i kreując hipnotyzujące, zapierające dech w piersiach doświadczenie. 

Fajerwerki  rozświetlają niebo, wystrzeliwane w niebo oraz odpalane ze skrzydeł samolotów. Obok efektów podniebnych,  magiczne widowisko uzupełniają potężne efekty z ziemi, komety, miny oraz monstrualne wybuchy ognia. Tak, ziemia dosłownie zadrżała, kiedy ogromne zbiorniki paliwa wybuchły niczym atomowe eksplozje. Widzowie mogli wręcz poczuć wygenerowaną przez nie fale ciepła. W tym samym momencie niebo przecinały iskrzące tysiącami iskier odrzutowce, tańcząc i “płonąc” budząc zdumienie  i podziw oszołomiony tym rozmachem publiczności. 

Na imprezie wykorzystaliśmy też ogromne petardy 75 gramów. Przed wydarzeniem testowaliśmy jest na poligonie, huk naprawdę potężny, aż można było poczuć falę uderzeniową w ciele. 

Podczas finału wystrzeliliśmy też gigantyczną bombę 12", o której jeszcze będzie mowa później. Poniżej można zobaczyć jak to "maleństwo" wygląda...

Tegoroczne grupy lotnicze na ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW

aeroSPARX

Grupa motoszybowcowa z Wielkiej Brytanii, uważana za legendę nocnych pokazów lotniczych. Team znany jest ze swych widowiskowych występów na całym świecie. W swoim repertuarze łączy akrobacje lotniczce z efektami pirotechnicznymi. W nocnych ognistych spektaklach korzystają z motoszybowców Grob109b. Mieliśmy w tym roku przyjemność współpracować z aeroSPARX, w tworzeniu wspaniałych symfonii efektów lotniczych i pirotechnicznych. 

Bo105

Polska ekipa śmigłowcowa, która słynie w całej Europie ze swoich pokazów powietrznych w wykorzystaniem pirotechniki. W tej edycji grupa zaprezentowała słynny śmigłowiec Bölkow, z którego rozświetliły niebo prawdziwe bajeczne fantasmagorie fajerwerków. Wyprodukowana w 1980 r. maszyna  służyła wcześniej w niemieckiej armii. Została zdemilitaryzowana w 2016 i trafiła do Polski. 

BushCat Demo Team

Jeden z najciekawszych polskich projektów lotniczych. Jego twórcy, małżeństwo lotników samodzielne skonstruowali samolot, który można podziwiać na niebie przy okazji różnych imprez w Polsce. Na tegorocznej imprezie w Lesznie mogliśmy go zobaczyć w połączeniu z niezwykłymi efektami pirotechnicznymi. Statek nosi nazwę SkyReach BushCat i został zbudowany w 2021 r.

C-130 Hercules

Największy samolot Sił Powietrznych RP. Używany między innymi do o transportu ludzi i sprzętu, akcji ratowniczych, niesienia pomocy humanitarnej, desantowania żołnierzy i ładunków. Podczas ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW 2024 z jego skrzydeł nocne niebo rozświetliły setki kolorowych flar.

Equipe de Voltige de l’Armée de l’Air

Legendarna grupa Francuskich Sił Powietrznych, od kilkudziesięciu lat reprezentująca francuskie lotnictwo na imprezach na całym świecie. W jej skład wchodzą najbardziej doświadczeni piloci, mający na swoim koncie ogromną ilość medali i osiągnięć. Wielokrotni zwycięzcy Mistrzostw Świata w akrobacjach lotniczych.

F-16 Tiger Demo Team

Grupa Polskich Sił Powietrznych wywodząca się z Bazy  Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Zespół prezentuje wspaniałe możliwości myśliwca F-16. Podczas ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW 2024 można było podziwiać w ich wykonaniu skomplikowane akrobacje lotnicze oraz przeloty na niskiej wysokości z wykorzystaniem flar świetlnych. 

F4U Corsair

Kultowy amerykański, jednosilnikowy samolot myśliwski produkowany w latach 1942–1953. Był wykorzystywany głównie na potrzeby lotnictwa marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Charakteryzują go składane skrzydła, dzięki którym może z łatwością wykonywać manewry na pokładzie lotniskowców. Można było podziwiać go podczas pokazów dziennych. 

Flying Dragons Team

Motoparalotniowa grupa pilotów pochodzących z Wieliczki i Krakowa. Ekipa - oprócz wysokiej klasy umiejętności lotniczych -  słynie także z wykorzystania bogatego wachlarzu efektów pirotechnicznych jak fontanny pirotechniczne, dymy oraz miny dzienne. Od samego początku ich występy uświetniają ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW. Nie zabrakło ich również na tegorocznej imprezie, podczas której dali wspaniałe podniebne show.

Heli Solutions

Grupa doświadczonych  i utalentowanych lotników - pasjonatów.  Prowadzą ośrodek szkoleniowy, gdzie kształcą przyszłych pilotów śmigłowców. Co roku obecni na ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW - dają popis niezwykłych umiejętności akrobatycznych w połączeniu z wyjątkowymi efektami pirotechnicznymi. Ich spektakularne występy w piękny sposób rozświetliły także niebo na tegorocznej imprezie. 

Fly2live

Szkoła paralotniowa z Leszna powstała w 2009 r. Grupa wykonuje widowiskowe pokazy powietrzne na wielu imprezach lotniczych. Ich kunszt i zdolności można podziwiać także na ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW. W swym repertuarze wykorzystują też spektakularne efekty pirotechniczne. Można było je zobaczyć także na tegorocznej imprezie w Lesznie.

Fire Moths

Znani z poprzedni edycji jako Obornickie Motolotnie z Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego. Każdego roku zadziwiają publiczność niesamowitymi występami powietrznymi z wykorzystaniem bogatych efektów pirotechnicznych. Swoją obecnością zawsze gwarantują piękne podniebne spektakle. Także w tej odsłonie pokazali najwyższy kunszt i lotniczą wirtuozerie. 

A jak Antidotum

Ze wspomnianą wyżej grupą Fire Moths ( z ang. ogniste ćmy)  przygotowaliśmy specjalny spektakl, wyjątkowe połączenie aranżacji teatralnej, pirotechnicznej i lotniczej. 

Ogniste ćmy, nazwa motolotniczego teamu z Wielkopolski posłużyła jako inspiracja do naszej opowieści. Historii o ćmach właśnie -ukazując ich nowe, nieznane dotąd oblicze - wcale nie szarych i bezbarwnych owadów - lecz wspaniałych, kolorowych nocnych motyli. 

Jak się można domyślić, ćmy jako owady są tu swoistą alegorią, symbolicznie odnoszącą się do motolotni w organicznym zespoleniu z fajerwerkami. 

Spektakl, nazwaliśmy A jak Antidotum. W oparciu o akrobacje powietrzne Fire Moths połączone efektami pirotechnicznymi  uformowaliśmy na niebie literę A. 

Widowisku towarzyszył lektor, oprowadzający widzów i słuchaczy po królestwie ciem, co dodawało spektaklowi jeszcze większego mistycyzmu i magii. 

Całości dopełniał podkład muzyczny, dynamiczna muzyka doskonale zsynchronizowana z akrobacjami lotniczymi i fajerwerkami. 

Opowieść zaczyna się od słów: 

Nazywamy się Fire Moths i przybywamy do Leszna, aby zabrać was w podróż do świata gdzie królują czarujące ćmy...

Dalszej narracji akompaniuje utwór Nightwish pt. The Phantom Of The Opera, z mocnym akcentem wprowadzającym nas w kolejne odsłony spektaklu. 

Słyszmy głos lektora: Czy ćma może przypominać ducha? Samce Ćmy Niesobka chmielanka tak właśnie wyglądają, kiedy wykonują swój taniec godowy - lewitując w powietrzu, prezentują swoje srebrzystoszare skrzydełka..

 Z głośnika dobywa się utwór Immortal ( Illusions ) Thomasa Bergersena.

Wraz z kontynuacją widowiska słyszymy Halestorm - I Am The Fire, by wreszcie na zakończenie przy akompaniamencie SHOUSE - Love Tonight dowiedzieć się o  gatunku  o nazwie ćma sercowata, której nazwa bierze się od charakterystycznych skrzydeł  przypominających serduszka…

Widowisko kończy się piękną odsłoną tańca motolotni w połączeniu ze zjawiskową pirotechniką.

Epilog zamykają słowa narratora: 

Niech ten piękny owad wzbije się dziś nad Lesznem, niosąc z sobą przesłanie miłości.

Wielki finał

Zwieńczeniem imprezy był spektakularny pokaz fajerwerków, jak co roku wykonany przez naszą grupę Arka Pyroshow.

Tysiące magnetyzujących efektów rozświetliło nocne niebo nad Lesznem. 

Subtelna uwertura otworzyła magiczne show, stanowiąc preludium do wielkiej symfonii światła i dźwięku. 

Hipnotyzujące kaskady kolorów w postaci niezliczonych efektów jak chryzantemy, dalie, ogniste komety i brokatowe ogony przykuły wzrok, opadające złote i srebrne wierzby rzuciły czar, czyniąc niebo nad lotniskiem sceną magicznych wydarzeń. 

Fajerwerki z ogromną dynamiką rozbłyskiwały nad głowami widzów, dokładnie w takt muzyki, doskonale zsynchronizowane z płynącymi z głośników dźwiękami.

Rosnąca dramaturgia była niejako zapowiedzią, tego co ma wkrótce nastąpić, wielkiego finału.  

Ziemia zadrżała, a wieczorny mrok, niczym błyskawica, rozświetliła ogromna wzbijająca się kula ognia, w kulminacyjnym momencie - ku zdumieniu publiczności- eksplodując z hukiem majestatyczną orgią światła i koloru.  

To gigantyczna bomba 12", monstrualna "wisienka na torcie", wystrzelona z ogromnego moździerza - podpaliła niebo zapierając dech w piersiach wszystkim dokoła. Widok, którego nie da się szybko zapomnieć i emocje, które zostają na długo po zakończeniu imprezy. 

Rekordowa popularność ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW 2024

ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW od samego początku, niezmiennie cieszyło się ogromną popularnością. W tym roku powodzenie imprezy przebiło wcześniejsze edycje. Wszystkie bilety sprzedały się już w piątek 21 czerwca w godzinach rannych! 

Choć niestety ze względu na piątkową pogodę;  deszcze i burze, wieczorne pokazy musiały zostać odwołane, nazajutrz w sobotę uderzyliśmy ze zdwojoną siłą.

Nieziemska mieszanka wybuchowa pokazów lotniczych i fajerwerków rozświetliła niebo nad Lesznem jak nigdy wcześniej. Wielogodzinne show porwało swoim magnetyzującym pięknem tak licznie zgromadzoną publiczność, zapewniają gigantyczną dawkę adrenaliny i endorfin. 

Podczas imprezy nie zabrakło też akcentów patriotycznych. Dzięki zastosowaniu min dymnych uformowaliśmy biało-czerwoną flagę przy honorowym przelocie odrzutowca myśliwskiego F16. 

Poza pokazami lotniczymi i fajerwerkami goście mogli  posłuchać granej na żywo muzyki skosztować pysznych dań, serwowanych przez liczne food tracki. Na najmłodszych czekały liczne rozrywki i konkursy. 

ANTIDOTUM LESZNO AIRSHOW 2024 na pewno przejdzie do historii jako jedne z najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych odsłon tej magicznej imprezy. 

Jako Arka PYROSHOW cieszymy się ogromnie, że w tym roku, podobnie jak w minionych latach mieliśmy zaszczyt i przyjemność współtworzyć tę wyjątkową, hipnotyzującą imprezę! 

pixelpixelpixelpixel