WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2019-02-03

Chiński Nowy Rok nie tylko w Chinach!

Chiński Nowy Rok nie tylko w Chinach!

Fajerwerki i petardy na ulicach światowych metropolii.

Chiński Nowy Rok, który przypada tradycyjnie na przełom stycznia i lutego obchodzony jest nie tylko w Chinach.

Festiwal i związane z nim nieodłącznie pokazy fajerwerków odbywają się także w miejscach, gdzie znajdują się duże społeczności napływowe z Azji. Celebracje mają miejsce w takich światowych metropoliach jak Londyn, Sydney i San Francisco.

Trzy wymienione miasta co roku rywalizują o palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o największe imprezy poza Azją. Przyjrzyjmy się więc odbywającym się tam celebracjom.

Londyn.
W tym roku impreza przypada na 10 lutego i odbywa się w londyńskim China Town.

Wśród atrakcji znajdą się tam całodniowe występy sceniczne oraz parady. Na ich czele zobaczymy artystów tańczących Taniec Lwa i Taniec Smoka, mając przynosić szczęście i powodzenie. Na koniec dnia możemy spodziewać się wspaniałego pokazu sztucznych ogni.

Sydney.
Obchody połączone są z festiwalem kultury i sztuki i odbędą się 16 lutego. Będą wystawy, jarmark i wiele wydarzeń kulturalno-artystycznych. Po zapadnięciu zmroku – ku radości uczestników- niebo rozświetlą fajerwerki.

Poza tym – w Darling Harbour - zaplanowany jest też wyścig smoczych łodzi. Ulice zaroją się też oczywiście tancerzami przebranymi za lwy i smoki.

San Francisco.
Choć nie ma oficjalnie zaplanowanego pokazu fajerwerków, jak co roku, z pewnością pójdą w ruch petardy.

Główna parada wyznaczana jest na 23 lutego. Frekwencję szacuje się na pół miliona osób! Uczestnicy wezmą udział w marszu z bębnami, flagami i lampionami. Nie zabraknie też tancerzy w przebraniu smoka i lwa. Głównym element spektaklu będzie przemarsz po ulicach China Town gigantycznego złotego smoka.

pixelpixelpixelpixel