WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2020-05-12

Ciche Fajerwerki - zimne ognie, fontanny tortowe, ciche wyrzutnie, fontanny

Ciche Fajerwerki

Piękne efekty pirotechniczne bez hałasu czyli i wilk syty i owca cała.

Fajerwerki kojarzone są zwykle z hukiem i hałasem. Ale warto pamiętać, że nie wszystkie wyroby pirotechniczne charakteryzuje głośny efekt akustyczny. Dla tych, którzy lubią widowiskowość fajerwerków - ale bez towarzyszącego im huku - istnieje wiele produktów, gdzie występuje tylko efekt wizualny lub takich, gdzie natężenie hałasu jest zredukowane do możliwie najmniejszego.

Wszystkie osoby zainteresowane tego rodzaju fajerwerkami zapraszamy do przejrzenia naszej oferty w zakładce - Ciche fajerwerki.

Do tej kategorii na pewno zaliczymy zimne ognie - produkt należących do najbardziej bezpiecznej grupy wyrobów pirotechnicznych. Znajdują one szerokie zastosowanie przy okazji różnych okoliczności jak imprezy weselne, urodzinowe, jubileusze, zabawa sylwestrowa.

Obok zimnych ogni znajdą się fontanny tortowe, także bezpieczne i dostosowane do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych. Te najczęściej używane są z okazji imprez urodzinowych i jubileuszowych.

Produktem całkowicie bezgłośnym, posiadającym jedynie efekt wizualny są świece dymne. Znajdują one zastosowanie podczas sesji fotograficznych, teledysków, rekonstrukcji historycznych, pozoracji pola walki, zabaw typu paintball i ASG.

Wśród produktów o dominującym efekcie wizualnym przy bardzo niskim akustycznym znajdują się fontanny zwane także wulkanami. Należą one do tzw. pirotechniki frontowej. Używane są często jako preludium podczas pokazów fajerwerków. Niemniej wulkany wykorzystywane są również samodzielnie np. podczas imprez weselnych. Zaletą tej grupy fajerwerków jest widowiskowy charakter przy minimalnym lub zerowym poziomie hałasu.

Do produktów charakteryzujących się niskim stopniem natężenia hałasu zaliczymy także rzymskie ognie. Także w ich przypadku dominującym efektem jest efekt wizualny.

Ciche fajerwerki tzw. silenty (silent fireworks)


Zapotrzebowania na „ciche fajerwerki” przyniosło wiele nowych rozwiązań technologicznych na rynku pirotechniki. Taką innowacją są ciche wyrzutnie tzw. silenty. Silenty ( od słowa „silent” ang. chichy) cieszą się coraz większą popularnością. Określa się je jako fajerwerki przyjazne zwierzętom.

Zachowują one ogromną widowiskowość wizualną charakterystyczną dla tradycyjnych baterii przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum skali hałasu. Stanowią doskonałą atrakcję na imprezach nie płosząc jednocześnie zwierząt i nie zakłócając spokoju otoczeniu.

Dzięki temu możemy podziwiać piękno fajerwerków w ekologiczny i bezproblemowy sposób. A więc mówiąc żartobliwie – i wilk syty i owca cała.

No Sound - seria cichych fajerwerków od czeskiej firmy Klasek.
Klasek jako jeden z pierwszych producentów/importerów fajerwerków wprowadził produkty typu "silent". W bogatej ofercie możemy znaleźć zarówno ciche wyrzutnie, fontanny/wulkany jak i zestawy rakiet zawierające wyłącznie ciche, opadające efekty.

Silent Fireworks - seria cichych wyrobów pirotechnicznych od firmy Piromax.
Seria cichych fajerwerków od polskiego producenta i importera fajerwerków - firmy Piromax. W ofercie znajdziemy zarówno bogatą ofertę cichych wyrzutni (silent cakes) jak i fontanny z mixem efektów oraz tzw. single shoty.

Ciche fajerwerki z oferty Super Power'a.
W ofercie na te chwile dostępny jest bogaty wachlarz wyrzutni z cichymi efektami. Poniżej kilka produktów wartych uwagi:
  • Bateria cicha HAPPY SILENCE WORLD 49 strzałów kaliber 20 mm
  • Bateria cicha SILENT CARNIVAL 100 strzałów kaliber 20 mm
  • Bateria cicha LOVELY PETS 36 strzałów kaliber 20 mm
  • Bateria cicha IM QUIET 36 strzałów kaliber 20 mm
Wyrzutnie zawierają efekty o kalibrze 20mm (0.8") dzięki czemu są bardzo atrakcyjne cenowo. W ofercie cichych wyrzutni Super Powera znalazły się zarówno wyrzutnie strzelające prosto jak i w układzie wachlarzu(wyrzutnie kątowe).

Grey Puppy, Black Puppy, Orange Puppy
Marka Tropic również wprowadziła serie cichych fajerwerków. Aktualnie w ofercie znajdują się 3 modele kątowych wyrzutni z mixem kolorowych, cichych efektów. Każda z wyrzutni posiada kaliber 20mm, dzięki czemu produkty wyróżniają się bardzo atrakcyjną ceną.

Quiet Line - ciche fajerwerki od Gaoo
Polska marka fajerwerków - Gaoo wprowadziła na rynek serie cichych fajerwerków - Quiet Line. Na te chwilę seria ta obejmuje wyłącznie ciche wyrzutnie z dużą ilością strzałów oraz zróżnicowanymi efektami. Poniżej kilka wybranych propozycji:
  • Gaoo Celebration 7 - CEL 100-07
  • Gaoo Celebration 7 - CEL 100-10pixelpixelpixelpixel