MONDAY PROMO - RABATY DO -70%

2023-09-01

FESTIWAL OGNIA I WODY NYSA 2023

Co? Pokaz Fajerwerków -Festiwal Ognia i Wody Nysa 2023

Gdzie? Plaża Akwa Marina, Skoróchów

Kiedy? 26 sierpnia 2023

26 sierpnia na  na terenie Ośrodka Rekreacji Akwa Marina w Nysie odbyła się XII edycja kultowej imprezy pirotechnicznej - Festiwal Ognia i Wody Nysa 2023.

Podobnie jak w zeszłym roku festiwal przywitał publiczność w nowej odsłonie, odchodząc od modelu konkursowego na rzecz jednego wspaniałego  widowiska pirotechnicznego. 

I jak w poprzednich latach - nie zawiódł oczekiwań nawet najbardziej wymagających. 

 

Zgodnie z ideą wydarzenia, Festiwal Ognia i Wody w Nysie to epicka opowieść w artystyczny sposób przybliżająca historię i specyfikę Miasta. 

Na tegoroczną narrację złożyło się sześć obrazów, w ramach których za pomocą fajerwerków, muzyki i tańca artyści odkrywali przed widzami piękno Nysy i jej dzieje.

Odsłona nr 1. Podróż do słowiańskich korzeni

Pierwsza odsłona to mityczna podróż do korzeni Miasta przybliżając pogańskie, słowiańskie czasy powstawania na tym terenie pierwszych osad. Mogliśmy zobaczyć na rzece łodzie z tancerzami ognia, którzy dopływają do brzegu by rozpocząć magiczne widowisko. Blasku dodawały flary i pochodnie.

Odsłona nr 2. Magiczny pejzaż. Pokaz fajerwerków i laserów

Kolejnym widowiskiem był wspaniały pokaz sztucznych ogni wzbogacony iluminacją laserów. W ten sposób przeszliśmy z jednej epoki do drugiej. 

Odsłona nr 3. Film na tafli jeziora

W tej odsłonie festiwalu mogliśmy zobaczyć wyjątkowy film wyświetlony na ekranie tafli jeziora Nysa oraz emitowany na telebimie.

Reżyser zabrał nas w podróż po historii Nysy z uwzględnieniem najbardziej ważnych dla miasta wydarzeń. 

Odsłona nr 4. Sensacyjna historia Nysy oraz Moc Ognia i Wody

Zaczęło się od wciągającego obrazu filmowego przybliżającego meandry historii Nysy wraz z sensacyjnymi zwrotami akcji, intrygami, krwawymi bitwami, wzlotami i upadkami Miasta. Następnie znów pojawili się tancerze ognia. W swoim spektaklu pokazali twórczą, a zarazem destruktywną moc Ognia i Wody, dwóch przeciwstawnych a zarazem uzupełniających się żywiołów. 

Odsłona nr 5. Magia światła. Pirotechnika i lasery 

Na platformach scenicznych umieszczonych na brzegu jeziora mogliśmy podziwiać tancerzy w strojach LED. Pląsą towarzyszyły fantastyczne efekty pirotechniczne i laserowe. Obraz nawiązywał do współczesności i rozwoju Miasta. 

Odsłona 6 Pokaz Fajerwerków - Wielkie Show na Niebie

Ostatnia część programu to gigantyczny, olśniewający pokaz sztucznych ogni z wykorzystaniem całego spektrum efektów pirotechnicznych. Noc rozświetliły efekty frontowe; wulkany, stroboskopy zaś na niebie mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersiach wyrzutnie i bomby.

Pokaz trwał aż 55 minut i wywarł niezatarte wrażenie na publiczności.

 

Festiwal Ognia i Wody w Nysie to - poza pirotechniką, także wiele innych atrakcji. 

Zaraz po otwarciu imprezy o godz. 17:30 wystąpiła przed publicznością grupa taneczna Nyska Flava.

Następnie można było wziąć udział w licznych koncertach, a także uraczyć się dobrym jedzeniem. 

Festiwal Ognia i Wody w Nysie to wyjątkowa impreza, gdzie poetycka narracja spaceruje pod rękę z pirotechniką tworząc spektakularne, jedyne w swoim rodzaju pokazy fajerwerków. 

pixelpixelpixelpixel