WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2018-03-12

Fajerwerki - Księga rekordów Guinessa - Najdłuższy wodospad pirotechniczny

FAJERWERKI Z KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA

Część 1. Najdłuższy wodospad pirotechniczny

Poniższy wpis jest pierwszym z serii 10 artykułów poświęconych najgłośniejszym rekordom pirotechnicznym.
Cykl rozpoczniemy od najdłuższego, jaki kiedykolwiek powstał, wodospadu pirotechnicznego.

Wodospady są szczególną i ciekawą formą pirotechniki. Instaluje się je najczęściej na mostach, czasami w oknach lub puszcza się z wysokości, np. z dachu budynków. Wodospady różnią się wielkością, kolorami, intensywnością i rodzajem efektu. Oprócz wodospadów zewnętrznych spotkać można również te zdatne do użytku wewnętrznego, należące do pirotechniki scenicznej.

Najdłuższy wodospad pirotechniczny został odpalony 23 sierpnia 2008r. na Festiwalu Fajerwerków Ariake Seas w Fukuoka w Japonii.
Wodospad – nazwany nie bez powodu - Wodospadem Niagara miał długość ponad 3517 m.!

Instalacja i realizacja widowiska odbyła się z mostu w Fukuoka. Spektakularności dodawała sceneria wydarzenia. Gigantyczny rozpięty wzdłuż przęseł mostu na odcinku ponad 3 km. wodospad srebrzył się wpadając z hukiem prosto do morza.

Efekt był rzeczywiście wyjątkowy. Dziesiątki tysięcy widzów zebranych wzdłuż unikatowej pirotechnicznej instalacji nie ukrywało swojego podziwu, dając mu wyraz w entuzjastycznych okrzykach zachwytu i gromkich brawach.

Na koniec jako ukoronowanie wydarzenia odpalona została ogromna bomba powietrzna. Niebo nad Fukuoka rozświetliła gigantyczna eksplozja, po czym srebrzyste komety wolno i majestatycznie opadały, by w końcu, razem z iskrami wodospadu, połączyć się z morzem.

pixelpixelpixelpixel