MONDAY PROMO - RABATY DO -70%

2018-03-28

Fajerwerki - Księga rekordów Guinessa - Najdłuższy wodospad pirotechniczny

FAJERWERKI Z KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA

Część 2 - Największa ilość fajerwerków odpalona z kombinezonu pirotechnicznego  

Wśród wielu pionierskich bądź zapisujących się jako rekordy dokonań pirotechnicznych na uwagę zasługuje rekord w  kategorii największej ilości fajerwerków odpalonych wprost z kombinezonu przeciwogniowego.

Śmiałkiem, który dokonał tego osiągnięcia jest Francuz Mazuel Laurent Nat. Rekord padł 13 czerwca 2014 r. w Grenoble we Francji.

Mazuel Laurent Nat wsiadł na motocykl ubrany w specjalnie zaprojektowany do tego celu kombinezon i hełm przeciwogniowy. Gdy maszyna ruszyła, zainstalowane na kombinezonie Francuza fajerwerki zostały odpalone. Z boków śmiałka buchnęły ogniem fontanny, sypiąc na wszystkie strony  potężnymi snopami iskier. Ze specjalnego stelażu umocowanego na plecach kierowcy eksplodowały ładunki rurowe miotając w powietrze kanonadę wystrzałów. Widok przywodził na myśl jeźdźca z piekła.

Nic więc dziwnego, że iście piekielny jeździec wzbudził  wielkie emocje wśród zgromadzonych  widzów,  tworząc żywy, poruszający się pokaz fajerwerków.

Szalony pirotechniczny rajd  w Grenoble przeszedł do historii i został zapisany w księdze Guinnessa. Łącznie z kombinezonu Francuza odpalonych zostało aż  642 sztuki ładunków pirotechnicznych.

Film z rajdu wykonanego przez tego odważnego fana pirotechniki  można obejrzeć poniżej.Prawda, że imponujący show? Oczywiście nie polecamy robić  tego typu eksperymentów na własną rękę!!!
pixelpixelpixelpixel