MONDAY PROMO - RABATY DO -70%

2018-04-01

Fajerwerki - Księga rekordów Guinessa - Największe Mechaniczne Koło Pirotechniczne

Festiwal pirotechniki na Malcie

Pirotechniczne koła Mechaniczne noszą też nazwę Kół Katarzyny i nawiązują do Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, która miała zostać stracona w wyniku tortury zwanej łamaniem kołem. Według legendy, gdy skazana dotknęła koła,  rozpadło się ono w kawałki.    

Koła Katarzyny są popularnym elementem małych pokazów pirotechnicznych lub dodatkiem do dużych tego typu widowisk.    

Festiwal Naziemnych Zmechanizowanych Instalacji Pirotechnicznych zwany w tutejszym języku Nar tal-Art jest nieodłączną częścią i tradycją Imprezy na Malcie.


Największe Mechaniczne Koło Pirotechniczne zostało  skonstruowane i wprawione w ruch 18 czerwca 2011 r. przez firmę Lilly Fireworks Factory w Mqabba na Malcie i osiągnęło średnicę aż 32 metrów. Olbrzym wykonał cztery obroty wokół własnej osi na oczach rozentuzjazmowanej publiczności.Od tego czasu nikt nie zbliżył się nawet do pobicia tego  rekordu.  

Na Malcie koła pirotechniczne są stałym elementem pokazów fajerwerków,  obok petard hukowych, wyrzutni czy bomb powietrznych. Atrakcję tą można podziwiać zwłaszcza na popularnych, corocznych  wiejskich festynach.

Na niebie można podziwiać wielokondygnacyjne bomby składające się z niezliczonej ilości kolorów i kształtów. Wieczór kończy się Wielkim Finałem , na który składają się przepiękne bomby cylindryczne, z których słynie maltański festiwal. Dzieło wieńczą tzw, lampare shells, bomby salut wzbogacone o płynne płomienie.

Po zakończeniu finałowego pokazu pirotechnicznego czeka widzów niespodzianka. Rozpoczyna się show naziemnych fajerwerków odpalanych ze skomplikowanych maszyn kołowych . W nocy, gdy potężne koła idą w ruch, wszędzie wokół rozświetlają przestrzeń wielokolorowe fontanny.

W 2015 roku fabryka Fajerwerków Św. Bartłomieja na Malcie pobiła wszelkie rekordy jeśli chodzi o pokaz naziemnych fajerwerków, budując blisko 30 metrowej średnicy pirotechniczne koło . Wygrała w ten sposób pierwszą nagrodę w kategorii „najlepszy produkt” na Malcie.

pixelpixelpixelpixel