OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2017-10-03

Fajerwerki a zwierzęta

Jak pomóc zwierzętom przetrwać sylwestra

Fajerwerki to nieodłączny element nocy sylwestrowej. Trudno sobie wyobrazić tę szczególną datę bez kolorowych rozbłysków na niebie i huku, z jakimi witamy Nowy Rok. W ferworze zabawy warto jednak pamiętać o naszych czworonogach, które na ogół boją się hałasu.

Zwierzęta reagują lękiem zwłaszcza na petardy, których huk może spowodować u co wrażliwszych nawet zawał. Dotyczy to zwłaszcza psów, ze względu na szczególnie wrażliwie skonstruowany aparat słuchowy. W noc sylwestrową najlepiej nie opuszczać naszego pupila i zostać w nim w domu.

W miarę możliwości warto uszczelnić okna, aby zminimalizować dochodzący z zewnątrz hałas i huk. Warto puścić głośno jakąś muzykę, która dodatkowo wytłumi dźwięki fajerwerków.

Nie powinniśmy jednak zamykać zwierzęcia w jednym pomieszczeniu, ponieważ lepiej, żeby samo wybrało dla siebie najbardziej odpowiednie miejsce.

fajerwerki a zwierzetaSzczególnie bojaźliwym czworonogom zapewnijmy (przepisane wyłącznie przez lekarza weterynarii) środki uspokajające.

Należy udać się do weterynarza i poprosić o przepisanie odpowiednich leków. Podawanie tych środków należy rozpocząć 3-4 dni przed nocą sylwestrową.

Nie wolno aplikować zwierzakowi żadnych preparatów, gdy już są przestraszone!

Leki mogą bowiem zadziałać pobudzająco i zamiast uspokoić pupila, jeszcze bardziej go rozdrażnią. Bardzo dobrym rozwiązaniem są nowe linie karm, których skład wprawia zwierzęta w dobry nastrój i zmniejsza ich poziom stresu.

W Stanach Zjednoczonych popularne stały się ostatnio tzw. thundershirts czyli kamizelki przeciw-gromowe.

Początkowo miały ona ochraniać zwierzęta przed hukiem piorunów. Okazało się jednak, że kamizelki przeciw-gromowe świetnie sprawdzają się jako środki neutralizujące stres spowodowany wybuchem fajerwerków.

Ich działanie oparte jest na wykorzystaniu stałego delikatnego ucisku, który powoduje uspokojenie i likwiduje zdenerwowanie u naszych pupili aż do 80%.
pixelpixelpixelpixel