MONDAY PROMO - RABATY DO -70%

2018-05-04

Fajerwerki na Allegro

Fajerwerki na Allegro

ARKA Fajerwerki jako pierwsza poszerzyła swoje kanały sprzedaży o serwis aukcyjny Allegro, na którym oferujemy przez cały rok fajerwerki.

W ostatni czasie Allegro zaskakuje nowymi pomysłami i zmianami, które bez wątpienia przyczyniają się do jeszcze większej wygody zakupów.

W ostatnim czasie dodaliśmy własne menu z kategoriami oferowanych przez nas fajerwerków. Menu dostępne jest na głównej stronie naszego konta po kliknięciu "Wszystkie przedmioty sprzedającego".

Jako że kategoria na portalu Allegro "Fajerwerki" nie posiada podziału na rodzaj wyrobów pirotechnicznych wprowadziliśmy swój podział składający się z 12 pozycji.

Dymy - Świece dymne - w tej kategorii znajdziecie produkty generujące dym. Bogaty asortyment różniący się między sobą m.in kolorem dymu, długością dymienia oraz zawartością mieszanki dymotwórczej.

Najpopularniejszymi świecami dymnymi są bez wątpienia świece JFS-1 produkowane przez firmę Jorge!.

Posiadamy je w 6 różnych kolorach:
- biały
- czerwony
- zielony
- żółty
- pomarańczowy
- niebieski

Oczywiście zgodnie z wymogami prawnymi oferowane przez nas wyrobu posiadają wszelkie atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa CE.

Pozostałe dymy cieszące się również dużą popularnością to: Zestaw dymów TF20, Kulki dymne TF19 oraz JFS-2, które są dwukrotnie silniejsze od dymów oznaczonych symbolem JFS-1.

Dymy najczęściej wykorzystywane są podczas sesji zdjęciowych lub przez kibiców podczas opraw meczowych.

Emitery dźwięku - fajerwerki z tej kategorii przeznaczone są do specjalistycznego użytku, np. do odstraszania dzikich zwierząt, do imprez związanych z rekonstrukcją zdarzeń itp.

Emitery dźwięku są dużo głośniejsze niż petardy z tego względu należy zachować szczególną ostrożność. Na zakup tego rodzaju pirotechniki nie są wymagane żadne pozwolenia. Wszystkie wyroby z tej kategorii posiadają certyfikat CE w klasie P1.

Wśród popularniejszych modeli można wymienić:
- SHARK 5 PS5 (10 sztuk/opakowanie)
- Dumbum 5G P6AE (20 sztuk/opakowanie)
- Dextrin JC06 (30 sztuk/opakowanie)
- Sznur Huker do odstraszania zwierząt XP0001 (12 sztuk/opakowanie)

Flary / Race / Pochodnie - głównie używane przez kibiców na oprawach meczowych a także jako efekt sygnalizacyjny. Bez wątpienia najpopularniejszym kolorem flar jest czerwony, ale występują one także w kolorze: niebieski, żółty, zielonym, pomarańczowym, białym i fioletowym.

Race wydzielają intensywne kolorowe światło oraz biały dym.

Bestsellerami tego typu fajerwerków są: Flara meczowa czerwona PXM65 oraz Flary meczowe TXR313 dostępne w 4 różnych kolorach.

Petardy hukowe - najpopularniejszy rodzaj fajerwerków cieszący się dużym zainteresowaniem przez cały rok. Zgodnie z dyrektywami unijnymi petardy draskowe zostały całkowicie wycofane i zostały zastąpione przez petardy hukowe odpalane lontowo, które są dużo bezpieczniejsze.

Wybierając tego typu produkt warto zwrócić uwagę na producenta oraz zawartość NEC(mieszanki prochowej), która bezpośrednio wpływa na siłę huku podczas wybuchu petardy.

Najpopularniejszymi petardami są:
- FP3 BIG
- FP3 SMALL JC05
- JUMBO SFA200
- seria petard DumBum

Pirotechnika drobna - W tej kategorii znajdziemy m.in: strzelające kulki, wirujące bączki, latające motylki i dużo więcej "pirobajerów".

"Drobnica" posiada najczęściej certyfikaty CE w klasach F1 lub F2. Należą do niej również bardzo popularne strzelające diabełki zwane również strzelającymi pchełkami lub cebulkami. W ostatnim roku znacznie poszerzyliśmy wybór drobnej kategorii wprowadzając produkty od czeskiej firmy Klásek, Tarra pyrotechnika oraz polskich firm jak Tropic i Jorge!.

Strefa Kibiców - znajdziemy tutaj duży wybór pirotechniki meczowej jak: stroboskopy, flary, race, petardy hukowe oraz dymy. Kategoria stworzona specjalnie dla kibiców zawierająca wyselekcjonowane i sprawdzone  wyroby pirotechniczne.

Sprzedaż tego typu pirotechniki prowadzimy przez cały rok - serdecznie zapraszamy do zakupów.

Stroboskopy - fajerwerki generujące intensywne światło w kolorze czerwonym lub białym oraz dym. Różnią się przede wszystkim czasem pracy i kolorem światła.

W ofercie posiadamy stroboskopy od różnych importerów i producentów fajerwerków takich jak: Tropic, Surex, Jorge, Klasek.

Strzelające diabełki - znany i lubiany produkt przez najmłodszych. Diabełki występują w dwóch rozmiarach: duży i mały. Generują trzask/huk ,gdy rzuci się je o twarde podłoże.

Diabełki są najbardziej bezpiecznym z fajerwerków, gdyż nie wymagają użycia ognia, a niewielka ilość prochu zawarta w pojedynczej sztuce nie stwarza zagrożenia dla zdrowia.

Wulkany/Fontanny - wulkany i fontanny obficie sypiące iskrami. Wyroby te po zapaleniu lontu wznoszą strumień iskier na wysokość kilku metrów. Poza iskrami w kolorze złotym lub srebrnym często posiadają też dodatkowe efekty jak kolorowe efekty lub crackling.

Czas działania dla wulkanów to zazwyczaj 20-60 sekund. Fontanny generują efekt nawet przez 120 sekund!.

Wyrzutnie - kategoria skupiająca największą ilość wyrobów. Wyrzutnia zwane również "kostkami" lub bateriami różnią się od siebie m.in efektami, ilością strzałów oraz kalibrem ładunków. Ten ostatni bezpośrednio wpływa na jakość oraz wielkość efektu na niebie.

Wyrzutnie możemy podzielić ze względu na:
- kaliber: 0.8" / 1" / 1.2" / 2" / MIX kalibrów
- układ wystrzeliwania ładunków: prosty / kątowy / mix(prosty+kątowy)

Dodatkowo coraz popularniejsze stają się kombinacje fontann z efektami. W całorocznej sprzedaży posiadamy kilkaset wyrzutni - zapraszamy do zakupów.

Zimne ognie - zimne ognie sypiące drobnymi iskierkami. Produkt chętnie kupowany nie tylko podczas nowego roku ale także na wesela, urodziny i pozostałe uroczystości.

Zimne ognie różnią się długością. Im dłuższe tym efekt trwa dłużej i jest intensywniejszy.

ZESTAWY POKAZOWE - bardzo popularne gotowe zestawy z pokazami fajerwerków. Tego typu fajerwerki są do kupienia od ok. 100zł a ich cena może sięgać nawet 1 300zł.

Bogata paleta efektów oraz najczęściej zróżnicowany kaliber i układ strzelania tworzą razem piękne pokazy fajerwerków. Tak jak w przypadku pozostałych fajerwerków oferowanych w naszym sklepie na zakup nie są wymagane żadne pozwolenie.

Największa ofertę Zestawów do samodzielnego odpalenia posiada czeska firma Klásek. Ich wyrzutnie wyróżnia starannością wykonania oraz bogate wachlarze efektów.

O zestawach pokazowych pisaliśmy więcej na naszym blogu w temacie: "Zestawy fajerwerków do samodzielnego odpalenia"

pixelpixelpixelpixel