WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2019-01-20

Fajerwerki na powitanie Nowego Roku na Świecie. Sylwester 2019.

Fajerwerki na powitanie Nowego Roku na Świecie. Sylwester 2019.

Archipelag Samoa i Wyspy Kiribati na Południowym Pacyfiku powitały nowy rok jako pierwsze bo już o godzinie 11. Powitaniu towarzyszyły - oczywiście jak co roku- wspaniałe fajerwerki.

Następni w kolejce byli mieszkańcy Auckland w Nowej Zelandii. O godzinie 12 niebo rozświetlił cudowny pokaz fajerwerków odpalany tradycyjnie ze sławnej wieży Sky Tower.

O godzinie 14 rozpoczął się słynny na całym świecie show połączony z pokazem sztucznych ogni w Sydney w Australii. Co prawda pogoda nie sprzyjała bo pojawiły się burze i deszcze, jednak mimo utrudnionych warunków meteorologicznych fajerwerki zostały wystrzelone zgodnie z planem.Nowy Rok przywitano też w Chinach, stolicy fajerwerków, jednak – paradoksalnie bez fajerwerków, jako że oficjalnie świętuje się go od 5 do 19 lutego, podczas wielkiego dorocznego festiwalu narodowego.

Emiraty Arabskie przyzwyczaiły już wszystkich do imponujących pokazów sztucznych ogni. W tym roku nie tylko nie zawiodły ale - wystrzelone w Ras Al Chajm, mieście rywalizującym o palmę pierwszeństwa z Dubajem - przyniosły kolejny rekord Guinnessa.

Z kolei Moskwa słynąca z ogromnych widowisk powitała Nowy Rok o godzinie 22. Jak przystało na stolicę światowego imperium nad całym miastem rozbłysły potężne i wspaniałe fajerwerki.

W Atenach świętowano w historycznym i kultowym miejscu. Fajerwerki jak co rok rozświetliły niebo nad starożytną Świątynią- Partenonem położoną na szczycie wzgórza Akropol. Wydarzenie ściągnęło największe gwiazdy, aktorów i celebrytów.

Paryż, mimo trapiących ostatnio Francję kłopotów i niepokojów społecznych nie wyłamał się z tradycyjnych obchodów noworocznych i Pola Elizejskie rozświetliły również i w tym roku niezwykłe sylwestrowe iluminacje.

Jeśli mieliście szczęście spędzać minionego Sylwestra w Londynie, dech w piersiach zaparły Wam na pewno pokazy fajerwerków poprzedzone dźwiękiem Big Bena wybijającego Północ na Wieży Zegarowej Elizabeth Tower. W tym roku widowisko zgromadziło ponad 100000 widzów, a łączna masa materiałów pirotechnicznych przygotowana na to wydarzenie wynosiła aż 8 ton!

W Rio De Januario w Nowy Rok było naprawdę gorąco bo temperatura osiągała aż 30 stopni Celsjusza. Atmosferę dodatkowo podgrzały sztuczne ognie, które większość widzów podziwiała w strojach kąpielowych kąpiąc się w basenach i w morzu.

Gdziekolwiek na świecie spędzaliście Sylwestra, ARKA Fajerwerki życzy Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2019!

pixelpixelpixelpixel