MONDAY PROMO - RABATY DO -70%

2020-09-10

Fajerwerki w dobie koronawirusa. Wpływ Covid19 na branżę pirotechniczną.

Fajerwerki w dobie koronawirusa. Wpływ Covid19 na branżę pirotechniczną.

Epidemia koronawirusa wpłynęła na całą gospodarkę światową. Trudno znaleźć branżę, która nie została dotknięta jej skutkami.

Również branża pirotechniczna odczuła efekty tzw. lockdown’u.

Sezon weselny i związane z nim widowiska pirotechniczne na szczęście nie zostały całkowicie zablokowane, jednak imprezy znacznie ograniczono. Część par młodych przeniosła terminy ślubów na przyszły rok.

Najbardziej ucierpiała jednak branża eventowa i związane z nią imprezy masowe, którym często towarzyszyły fajerwerki.

Większość imprez masowych została odwołana, a wraz z nimi nie odbyły się zaplanowane w ich ramach pokazy fajerwerków. Dotyczy to nie tylko Polski, ale także najbardziej prestiżowych pokazów pirotechnicznych na świecie. Odwołane są już nawet imprezy wiele miesięcy naprzód jak ceremonie noworoczne.

Fajerwerki w Sylwestra

Przykładem takiej sytuacji jest odwołanie imprezy noworocznej w Sydney w Australii. Wydarzenie to, którego ukoronowaniem był zawsze pokaz fajerwerków ściągało co rok miliony widzów. Ucierpią na tym nie tylko miłośnicy fajerwerków, ale cała biznes związany z odwołanym wydarzeniem, koncerty, gastronomia, hotele, sklepy.

Z kolei słynna impreza sylwestrowa w Londynie wciąż stoi pod znakiem zapytania. Jak na razie rząd nie podjął ostatecznej decyzji. Coroczny budżet na pokaz fajerwerków w stolicy Anglii wynosi ok. 3,5 miliona funtów i jest tylko częścią funduszy przygotowanych na realizację całej imprezy. Oprócz miłośników fajerwerków i firm realizujących pokazy sztucznych ogni na decyzję władz czekają także właściciele lokali gastronomicznych, hoteli oraz podmioty z branży muzyczno-rozrywkowej.

Jeszcze rok temu nikt nie słyszał o terminie „dystansu społecznego” i koronawirusie. Niestety w tym roku wprowadzono wiele ograniczeń związanych z obawami o zdrowie publiczne. Także festiwale fajerwerków zostały w drastycznym stopniu okrojone. Pojawiają się pomysły wprowadzenia czegoś na wzór koncertów samochodowych, gdzie ludzie mogliby podziwiać fajerwerki z wnętrza swoich pojazdów.

Na szczęście, nawet jeśli wariant pokazu sylwestrowego nie wypali to pozostaje zakup na własną rękę w sklepie z fajerwerkami. Do wyboru w naszej ofercie m.in: wyrzutnie, rzymskie ognie, rakiety, zimne ognie, petardy błyskowo-hukowe i mnóstwo innej pirotechniki, którą można samemu rozświetlić niebo.


pixelpixelpixelpixel