OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2017-10-10

Fajerwerki w złą pogodę

Fajerwerki w deszczu

Niestety nie zawsze możemy przewidzieć pogodę, a prognozy pogodowe mają to do siebie że nie zawsze się sprawdzają.

Istnieją jednak pewne środki, które można podjąć, aby uniknąć uszkodzenia wyrobów pirotechnicznych, które przygotowaliśmy już i rozłożyliśmy w miejscu gdzie chcemy je wystrzelić.

Najprostszą i najtańszą metodą jest szczelne opakowanie wyrzutni w zwykła przezroczystą foliową siatkę. Po zapakowaniu wyrzutni należy zakleić ją dodatkowo taśmą i upewnić się ze nigdzie siatka nie została naderwana.

Większe wyrzutnie możemy opakować w worki na śmieci czy chociażby czarną folie stretch. Dzięki temu prostemu sposobowi unikniemy zamoczenia naszej wyrzutni.

Siła z jaką wyrzutnia wynosi ładunek pirotechniczny w górę jest tak duża ze bez problemu przebije się przez folię.

Bezpośrednio przed odpaleniem nie musimy całkowicie zdejmować foli z wyrzutni ,wystarczy że lekko naderwiemy ją w miejscu gdzie znajduje się system inicjujący(lont) i odpalimy jego końcówkę.

Sposób ten jest idealny nie tylko ,gdy spodziewamy się lekkiego deszczu, warto go zastosować przy ustawianiu wyrzutni w wilgotnym miejscu.

Pamiętajmy ,że w przypadku silnego deszczu warto zrezygnować całkowicie z odpalania wyrzutni, to samo tyczy się wiatru który może zniszczyć efekty wyrzutni na niebie przez rozmycie ich.

pixelpixelpixelpixel