WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2018-06-09

Festiwal Fajerwerków Sumidagawa

Sumidagawa Fireworks Festival

Sumidagawa to coroczny  Festiwal Fajerwerków   odbywający się w ostatnią sobotę lipca w stolicy Japonii, Tokio.

Wydarzenie przyciąga każdego roku ponad milion widzów, zarówno mieszkańców jak i gości z zagranicy. Korzenie Festiwalu sięgają 1732 roku, kiedy uczczono w ten sposób tragedię związaną z plagą, która dotknęła Edo. 

Pierwotnie  impreza odbywała się na moście Showa 36, jednak po pożarze w 1843 przeniesiona ją nad rzekę Sumida. Wydzielono wówczas dwie lokalizacje, z których organizowane są  osobne widowiska.

Od samego początku imprezę współtworzyły dwie rywalizujące ze sobą lokalne fabryki fajerwerków. Współzawodnictwo pozostało do dziś, mimo że obie firmy od tego czasu trochę się zmieniły. 

Podczas festiwalu można wciąż usłyszeć okrzyki  „Kagiya” oraz „Tamaya”, jak nazywały się w owym czasie dwie największe fabryki produkujące fajerwerki w tamtym regionie.

Festiwal fajerwerków w Tokio

Motyw przewodni Festiwalu zmienia się każdego roku, przy czym w pierwszej lokacji wystrzeliwane są fajerwerki o charakterze artystycznym, w drugiej natomiast bardziej współczesne. Niezależnie, od tego którą scenę wybierzemy, warto przybyć na miejsce z odpowiednim wyprzedzeniem, jako że wszędzie dokoła od samego rano zbierają się już tłumy widzów.

Najlepszym punktem widokowym, jest miejsce na jednym z mostów rozpostartych wzdłuż rzeki. Przygotuj się jednak, że będzie stał w kolejce z tysiącami innych osób, które też wybiorą tę perspektywę. Innymi miejscami, gdzie można uchwycić okiem pokaz są sekcje przy autostradzie wzdłuż Tsutsumodon park oraz Dozohori park. 

Można też obejrzeć pokaz z lotu ptaka i udać się w tym celu na Tokyo SkyTree, wieżę widokowo-telewizyjną w Tokio z punktem obserwacyjnym na wysokości 450 metrów.

Widowisko zaczyna się o godz. 19 na pierwszej scenie oraz o 19:30 na drugiej i trwa ok. 90 minut.

Niebo zapełnią błyski, kaskady, brokatowe korony, wierzby palmy i tysiące innych efektów. Łączna liczba wystrzeliwanych  podczas festiwalu fajerwerków sięga nawet 20 tysięcy!

pixelpixelpixelpixel