OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2019-07-24

Festiwal Fajerwerków Sumidagawa w Tokio 2019

Festiwal Fajerwerków Sumidagawa w Tokio 2019

Co? Festiwal fajerwerków Sumidagawa 2019
Gdzie? Rzeka Sumida, Tokio
Kiedy? Sobota 27 lipca 2019

Dla mieszkańców Tokio, festiwal fajerwerków Sumidagawa to wydarzenie, którego nie można przegapić.

Powiedzieć o tym festiwalu, że jest popularny to za mało, gdyż przyciąga on każdorazowo około miliona widzów i liczba ta z roku na rok rośnie.

Ceny lokalnych hoteli i statków widokowych szybują wtedy w górę, a i tak trudno o rezerwację.

Wydarzenie ma długą historię. Początki festiwalu sięgają roku 1732 i są związane z klęską głodową z tamtego okresu, która pochłonęła życie tysięcy ludzi. Pierwotnie fajerwerki odpalano jako hołd ku czci zmarłych.

Od 1810 roku nad rzeką Sumida zaczęły się odbywać regularnie oficjalne konkursy pirotechniczne. Tradycja zanikła podczas Drugiej Wojny Światowej i to na kilka dekad. Odrodziła się w 1978 r. i od tego czasu jest regularnie kultywowana. Na festiwalu rywalizują ze sobą różne grupy pirotechniczne.

Festiwal w Japonii

Fajerwerki są odpalane z dwóch lokalizacji – pierwsza to most Kototoibashi, druga- mieści się pomiędzy mostem Komagata i Umayabashi.

Dopuszcza się przełożenie pokazów w przypadku niepomyślnej pogody. Niemniej ponieważ festiwal odbywa się latem, organizatorzy i widzowie liczą na słoneczną i letnią aurę.

Najbardziej popularne miejsca widokowe są już oblegane od samego rana. Niewątpliwie najatrakcyjniejszą lokalizacją jest Park Sumida.

Inne godne uwagi to : Park Shiori czy północna część Parku Wodnego Oyokogawa. Im wcześniej zajmiemy sobie miejsce tym lepiej. Po godzinie 17 nie ma już w zasadzie szans na wolną przestrzeń.

Alternatywą jest punkt widokowy na Tokyo Skytree, platformie telewizyjno-widokowej i najwyższej wieży na świecie. Można także wynająć łódź i oglądać pokazy bezpośrednio z rzeki. Oczywiście w obu przypadkach trzeba dokonać wcześniej rezerwacji.

Bez wątpienia Sumidagawa to najpopularniejsze wydarzenie pirotechniczne w kraju. Na festiwal ściąga pół Tokio oraz rzesze turystów z całego świata. Fajerwerki nad rzeką Sumida to fantastyczny spektakl dający jednocześnie posmak lata w Tokio.

Być w tym czasie w Japonii i nie obejrzeć festiwalu to rzecz nie do wybaczenia ;)

pixelpixelpixelpixel