WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2023-05-31

Festiwal Fajerwerków w Taipei

Festiwal Fajerwerków w Taipei to coroczne wydarzenie stanowiące część Letniego Festiwalu, odbywającego się w stolicy Tajwanu.

Impreza zlokalizowana jest nad rzeką Tamsui w dystrykcie Dadaocheng, szczególnym miejscu, które skupia jak w soczewce całą różnorodność i bogactwo kulturowe charakterystyczne dla tajwańskiej kultury. 

Odkryć tam można zarówno wyjątkową specyfikę regionu z jego tradycją, muzyką, rzemiosłem, kuchnią jak i elementy innych, egzotycznych kultur.

Różne tradycje podobnie jak religie współistnieją obok siebie, buddyzm miesza się z taoizmem i konfucjanizmem, przy wciąż obecnych etnicznych wierzeniach lokalnych.  

Festiwal W Taipei magnetyzuje okolicznych mieszkańców oraz turystów, łącząc w sobie niezwykłą, wibrującą energię ulicznego karnawału z magią i pięknem fajerwerków. 

Jak zapowiada Chen Shu-hui, minister ds. turystyki, w tym roku festiwal potrwa 50 dni, rozpoczynając się 1 lipca 2023 i kończąc 20 sierpnia 2023. 

Miłość i Fajerwerki

Letni festiwal w Taipei związany jest ze chińskimi walentynkami, nawiązującymi korzeniami do chińskiej mitologii. Celebruje się wówczas ideę romantycznej miłości i wspomina legendę dwóch mitycznych kochanków: Zhinü i Niulang. 

Dlatego to szczególna okazja dla zakochanych, by wspólnie móc spojrzeć w niebo i kontemplować piękno fajerwerków. 

Podczas prawie dwumiesięcznej imprezy podziwiać można też koncerty, posłuchać romantycznych ballad, poznać kulturę Wschodu czy spróbować potraw lokalnej kuchni. 

Szczególnymi akcentami festiwalu są wspaniałe pokazy sztucznych ogni. To one najbardziej przyciągają publiczność, również z zagranicy. 

Fajerwerki rozświetlą niebo w każdą środę o godzinie 20:30. Nad ulicami Taipei rozbłysną przepiękne efekty i kalejdoskopy barw. 

W połączeniu z zsynchronizowaną muzyką zabiorą widzów w magiczną podróż po krainie światła i dźwięku. 

To doświadczenie, angażujące wszystkie zmysły pobudzi wyobraźnię, zainspiruje i na długo pozostanie w pamięci.

Największy i najbardziej spektakularny pokaz pirotechniczny odbędzie się 20 sierpnia wieńcząc całość festiwalu. 

Gigantyczne palmy, brokatowe korony, srebrne chryzantemy i niezliczone ilości innych efektów porwą wyobraźnię i zahipnotyzują nawet najbardziej wybrednych fanów pirotechniki. 

Jak wielką popularnością cieszą się fajerwerki na Tajwanie świadczy frekwencja z poprzednich lat, kiedy inscenizacje pirotechniczne obejrzało nawet 100 tys. ludzi. 

Festiwal w Taipei zbliża ludzi, daje poczucie wspólnoty i jedności. Rodziny, przyjaciele, osoby samotne, młodzi i starsi, wszyscy spotykają się, by wspólnie podziwiać fantastyczne spektakle na ulicach miasta. 

Festiwal promuje ideę braterstwa, przekraczając granicę wieku i narodowości. Akcentuje piękno różnorodności współistniejącej w społeczności Tajwanu; harmonię, pokój i wzajemny szacunek. 

Festiwal fajerwerków w Taipei to wydarzenie warte zobaczenia i doświadczenia.

Odzwierciedla wyjątkowego ducha Taipei i Tajwanu w ogóle. 

Łączy piękno starożytnych tradycji z nowoczesnością. 

W świetle podniebnych efektów pirotechnicznych i przy dźwiękach muzycznych symfonii odnajdujemy na nowo zachwyt nad wspaniałością świata. 

pixelpixelpixelpixel