MONDAY PROMO - RABATY DO -70%

2023-07-19

Festiwal fajerwerków w Fukuroi Enshu

Co? Festiwal fajerwerków w Fukuroi Enshu

Gdzie? Fukuroi, Shizuoka, Japonia

Kiedy? 23 lipca 2023

Niewiele festiwali fajerwerków w Japonii może dorównać swym pięknem festiwalowi Fukuroi Enshu. 

Bez wątpienia jest  to jedno z najbardziej spektakularnych tego typu widowisk w kraju.

Znakiem firmowym imprezy jest już wykorzystanie specyficznych fajerwerków, a mianowicie efektów star mine oraz niagara.

 

Malownicza miejscowość Fukuroi leży pomiędzy miastami Hamamatsu oraz Kakegawa w prefekturze Shizuoka, znajdującej się na liście ważnych japońskich ośrodków gospodarczych. 

Fukuroi znane jest z ogromnych melonów, zielonej herbaty, starożytnych świątyń oraz… fantastycznych pokazów fajerwerków. 

Początki tego popularnego w Japonii festiwalu sięgają roku 1945, kiedy to właściciele lokalnych sklepów z fajerwerkami na dowód wdzięczności dla swoich klientów zorganizowali widowisko pirotechniczne. 

Tradycja ta była kontynuowana w tej formie przez lata, aż do roku 1995.

Wówczas lokalne wydarzenie zmieniło swoje oblicze stając się ogólnokrajowym, wielkim festiwalem właśnie pod nazwą Festiwal fajerwerków w Fukuroi Enshu.

Od tego czasu, każdego roku festiwal przyciąga tysiące widzów z całej Japonii i nie tylko. 

Jak to zwykle bywa w przypadku japońskich wydarzeń pirotechnicznych, fajerwerki są okazją, żeby przybliżyć ducha miejsca, lokalną tradycję i historię. 

Można się więc spodziewać straganów z pamiątkami, barów kuszących miejscowymi specjałami, koncertów z ludową muzyką oraz wielu innych atrakcji. 

W ramach wydarzenia odbywa się festiwal fajerwerków, w którym uczestniczą najbardziej utalentowane ekipy pirotechników w kraju.

W tej wyjątkowej atmosferze ludzie z różnych części kraju, przyjaciele i rodziny mogą cieszyć się  wspólnie spędzonym cudownie czasem oraz podziwiać przepiękne podniebne show. 

Widowisko trwa około 2 godzin, ilość wystrzelonych każdego roku fajerwerków szacuje się na 25 tysięcy. 

Jeśli przypadkiem zawitacie w tym czasie do tego regionu Japonii to Festiwal fajerwerków w Fukuroi Enshu zapewni Wam magiczne i niezapomniane wrażenia. 

pixelpixelpixelpixel