WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2017-10-09

Flara meczowa - Oprawy meczowe

FLARY MECZOWE / RACE MECZOWE

Flara, zwana także racą to rodzaj produktu pirotechnicznego, który wytwarza jasne światło bez eksplozji. Flary używane są do sygnalizacji, oświetlania, zastosowań wojskowych oraz opraw artystycznych i efektów widowisk.

Do tych ostatnich zastosowań należy flara meczowa. Raca meczowa jest wykorzystywana do budowania atmosfery na stadionie.

Jako element pirotechniki stadionowej pierwsze flary pojawiły się w latach 60-tych we Włoszech. Stały się popularne przez tamtejsze środowiska kibicowskie Ultras. Od tego czasu weszły one na stałe jako atrybut choreografii ma meczach piłkarskich i nie tylko. Bardzo popularnym rodzajem flary meczowej jest flara morska. Daje ona bardzo mocno intensywne , silne światło. Pierwotnie funkcją flary morskiej było sygnalizowanie zagrożenia i wzywanie pomocy. Odpala się ją przez pociągnięcie i zdjęcie pierścienia zabezpieczającego.

Flara morska emituje wyjątkowo mocne światło widoczne nawet z 5 kilometrów. Czas działania flary wykorzystywanej na meczach piłkarskich może wynosi od 30 sek. do kilku minut. Dzięki wspaniałym efektom świetlnym raca morska jest dziś ulubionym efektem pirotechnicznym wśród kibiców. Trudno obecnie wyobrazić sobie widowisko choreograficzne na stadionie, na którym nie znalazłaby się flary morskie.

Flary i race meczowe można zakupić w naszym sklepie z fajerwerkami w Poznaniu przy ul.Jackowskiego 21.

SKLEP Z FAJERWERKAMI W POZNANIU

 
pixelpixelpixelpixel