KWIETNIOWA WYPRZEDAŻ! | RABATY DO -70%

2017-09-16

Jak bezpiecznie odpalać stroboskopy

Jak używać stroboskopy

Stroboskopy najczęściej używane przez kibiców podczas opraw meczowych nadają się także świetnie jako pirotechnika do Paintball/ASG.

Charakterystyczną cechą każdego stroboskopu jest efekt intensywnego migającego światła. Stroboskopy w zależności od modelu różnią się między sobą m.in intensywnością światła, długością trwania efektu oraz kolorem emitowanego światła(najczęściej biały lub czerwony).

Najczęściej stroboskopy poza emitowaniem światła wydzielają także gęsty biały dym. W ofercie posiadamy najpopularniejsze modele stroboskopów w Polsce, m.in :

Stroboskop TXF440 kolor czerwony, czas emitowania światła i dymu 60 sekund oraz Stroboskop TXF441 kolor biały, czas emitowania światła i dymu - 90 sekund.

Zasady bezpieczeństwa przy odpalaniu stroboskopów

fajerwerki oprawy meczowePrzed odpaleniem stroboskopu upewniamy się ,że konstrukcja wyrobu pirotechnicznego nie została naruszona tzn. nie powstały wgniecenia oraz nie wysypuje się proch.

W następnym kroku stawiamy stroboskop na podłożu i odpalamy system inicjujący(lont) po czym natychmiast się oddalamy. Mniej więcej po 3-4 sekundach stroboskop powinien zacząć wydzielać dym oraz emitować migające światło.

W przypadku niewypały nie zbliżamy się do wyrobu pirotechnicznego minimum 15 minut. Dopiero po takim okresie możemy zbliżyć się do niewypału i zanurzyć go w wodzie. Nigdy nie próbujemy odpalić wyrobów pirotechnicznych ponownie. Stroboskopy jak wszystkie inne fajerwerki dozwolone są od lat 18.
pixelpixelpixelpixel