OSTATNI DZIEŃ PROMOCJI! | RABATY DO -70%

2018-09-02

Jak bezpiecznie przechowywać fajerwerki?

Jak bezpiecznie przechowywać fajerwerki?

Fajerwerki mają bardzo długi termin  przydatności. Ważność materiałów pirotechnicznych obejmuje 10 lat.

Jeśli więc nie zdążymy zużyć wszystkich naszych rakiet, petard czy wyrzutni w Noc Sylwestrową to nie mamy się czym przejmować - mogę one śmiało poczekać do następnej imprezy noworocznej. Warto powiedzieć jednak kilka słów o zasadach ich przechowywania.

Fajerwerki to nie pluszowe zabawki i należy traktować je z ostrożnością. Temperatura jaka wytwarza się w ich wnętrzu może osiągać nawet 2000 stopni Celsjusza, a więc 10 razy więcej niż temperatura wrzenia wody.  Nawet kiedy spełniają wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa, wciąż pozostają one środkami pirotechnicznymi. 

Zasady bezpiecznego przechowywania fajerwerków

Zasady bezpieczeństwa obowiązują nie tylko podczas używania fajerwerków, ale dotyczą także sposobu ich przechowywania.

Podczas przechowywania fajerwerków należy zadbać o to, by miejsce w którym zostaną umieszczone było chłodne i suche. To bardzo ważne żeby trzymać je  z dale od źródeł ognia jak też wysokich temperatur.

Także wilgoć jest czynnikiem o znacznym stopniu szkodliwości. Zawilgocenie fajerwerków często prowadzi do niewypałów. Uwagę na to powinny zwrócić osoby przechowujące materiały pirotechniczne w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działce wilgoci jak piwnice czy garaże.

Fajerwerki – choć stanowią źródło zabawy – zabawkami  nie są. Z tego powodu należy je trzymać z dala i poza zasięgiem dzieci. Nie wystarczy chować je  w szafie, gdyż nasza pociecha łatwo je tam znajdzie, co może skończyć się tragicznie. Materiały pirotechniczne należy trzymać koniecznie w miejscu niedostępnym dzieciom.

Cieszmy się fajerwerkami, przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa i zachowując zdrowy rozsądek.
pixelpixelpixelpixel