WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2017-10-15

Kamera…Akcja! – czyli, technologie filmowania fajerwerków. Cz.II

Kamera…Akcja! – czyli, technologie filmowania fajerwerków. Cz.II  
Witajcie, tak jak zapowiadaliśmy, w II części materiału o technologiach filmowania pokazów sztucznych ogni opiszemy o wykorzystaniu do tego celu dronów. Warto zaznaczyć, że z roku na rok rośnie zainteresowanie posiadaniem własnej „mini floty powietrznej”, a co za tym idzie, ceny spadają. 

Zakup samego latającego modelu to nie wszystko. Praktycznie na całym świecie obowiązują przepisy dotyczące użytkowania dronów. Ale nie o tym będzie tu mowa.

Zanim podejmiecie próby kręcenia pokazów fajerwerków dronami, poczytajcie jakie wymagania musicie spełnić, by móc z nich korzystać.  

By czerpać radość z obejrzenia nagrania…  
Przede wszystkim by zamierzony efekt był optymalny, muszą na to pozwalać warunki atmosferyczne. Wiatr nie może przekraczać prędkości 25 km/h a podczas kręcenia nie może padać deszcz. Wideofilmowanie fajerwerków pod osłoną ciemności – jest dużo łatwiejsze, kiedy to kamera posiada dodatkową funkcję „sztuczne ognie” , lub tryb sceniczny.  

Korzystanie z ustawień automatycznych będzie trochę pójściem na łatwiznę i nie da wymiernych efektów. By uzyskać profesjonalnie wyglądające nagranie pobawmy się manualnymi opcjami. Dzięki temu, mamy dobrane parametry adekwatne do danej sytuacji. Korzystanie z ustawień automatycznych będzie zbyt dużym pójściem na łatwiznę, dajmy sobie chwilę na rozpracowanie funkcji jakie oferuje nam posiadane urządzenie do nagrywania.

Wszelkie tryby manualne podczas kręcenia pozwolą na odwzorowanie fantastycznych momentów kiedy obok kamery wybuchają co chwila fajerwerki.  
Miejsca, z których warto nagrywać  
Co jeśli Ci powiem, że dronem możesz wlecieć w epicentrum wybuchów i przykładowo przy montażu ostatecznym masz możliwość użycia trybów slowmotion. Efekt będzie piorunujący.  Ciekawym motywem jest również obracanie drona wokół własnej osi i w ten sposób mamy coś na zasadzie efektu 360°.

Warto też polecieć odrobinę wyżej i nagrać wszystko z samej góry cały pokaz. Przy założeniu że mamy ładną scenerię typu oświetlone miasto pod osłoną bezchmurnej nocy, możemy nagrać pokaz fajerwerków z trochę dalszej odległości i dodatkowo kierować drona na zasadzie półokręgu, a za punkt centralny oczywiście przyjmujemy całą otoczkę wybuchowych, kolorowych efektów.

pixelpixelpixelpixel