WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2019-04-19

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FAJERWERKÓW MALTA 2019

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FAJERWERKÓW MALTA 2019

KIEDY: 24, 27 i 30 KWIETNIA I 4 MAJA 2019 r
GDZIE: GRAND HARBOUR VALETTA, MALTA
KOSZT: BEZPŁATNY

Każdego roku od 2003 r. na egzotycznej wyspie Malta odbywa się wydarzenie pirotechniczne, które gromadzi grupy pirotechników z całego świata. Ogólnie rzecz biorąc fajerwerki są obecne na Malcie przez cały rok, czy to w formie wykonywanych ręcznie słynnych maltańskich bomb czy też Nal Tar Art – zmechanizowanego festiwalu sztucznych ogni.

Na wyspie znajduje się 35 fabryk, które silnie ze sobą rywalizują. Każda z nich ma swój skład profesjonalnych pirotechników zaangażowanych zarówno w konkursy zmechanizowanych fajerwerków jak i coroczne Pyro-musicale. Festyny lub „Festi” zawsze były obchodami w okolicach świąt i były pierwotnie celebrowane ogniem z muszkietów i strzałami armatnimi określanym jako „Feu de Joie” (ogień radości).

W ten sposób celebrowano narodziny Królewskiego Dziecka, wyboru nowego papieża czy nowego wielkiego mistrza Zakonu Rycerzy.

W ubiegłym roku konkurs wybrała grupa Rozzi z USA.

Rozzi został założony w 1895 roku przez pradziadka obecnego dyrektora firmy, która przeniosła się do USA z Włoch.

Rozzi było jedną z pionierskich w tej branży firm, które wspólnie tworzyły choreografię i muzykę, a dziś kreują wspaniałe widowiska – pokazy fajerwerków, które podziwiają setki tysięcy ludzi z całego świata.

Lokalna grupa St Mary’s Ghaxaq otrzymała drugie miejsce, trzecie zaś Phoenix Fireworks z Wielkiej Brytanii.

Czekamy z niecierpliwością co przyniesie festiwal w tym roku!!!

pixelpixelpixelpixel