OSTATNI DZIEŃ WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

2017-10-04

Malta. Największe mechaniczne koło pirotechniczne świata.

Malta. Największe mechaniczne koło pirotechniczne świata

Gdy myślimy o fajerwerkach wyobrażamy je sobie zwykle ponad głowami, wysoko na niebie. Okazuje się jednak, że pokazy sztucznych ogni mogą się odbywać także na ziemi. Tego rodzaju widowisko możemy podziwiać podczas Festiwalu pirotechniki na Malcie. Podczas ostatniego weekendu sierpnia, w wigilię uczty Św. Bartłomieja w Gharghur fabryka Fajerwerków Św. Bartłomieja na Malcie przedstawia co rok wyjątkowy piromusical.

Festiwal Naziemnych Zmechanizowanych Instalacji Pirotechnicznych zwany w tutejszym języku Nar tal-Art jest nieodłączną częścią i tradycją Imprezy na Malcie.

malta fireworks festival

malta fajerwerki
W tym roku, odbyła się się jego 11 edycja!. W ramach wzajemnej rywalizacji lokalne firmy udoskonalają swoje maszynerie , starając się wciąż zaskakiwać innowacyjnością i precyzją.

I rzeczywiście: prezentowane przez uczestników zmechanizowane ruchome instalacje zdumiewają swoją skomplikowaną budową, stopniem zaawansowania i mistrzowskim wykonaniem.

Złożony system kół, łańcuchów, dźwigni i lin wykorzystujący wspaniałą mechanikę - wirowanie, obracanie , zbliżanie i oddalanie , zamykanie i otwieranie się elementów, a wszystko to oczywiście w połączeniu z pirotechniką - wywołują niesamowite wrażenie 3D z pogranicza świata science fiction i fantasy.

Oto przykład potęgi i piękna jakie rodzą się z połączenia inżynierii mechanicznej i ognia, które można było podziwiać dwa lata temu na Festiwalu Fajerwerków na Malcie:

Na niebie można podziwiać wielokondygnacyjne bomby składające się z niezliczonej ilości kolorów i kształtów. Wieczór kończy się Wielkim Finałem , na który składają się przepiękne bomby cylindryczne, z których słynie maltański festiwal. Dzieło wieńczą tzw, lampare shells, bomby salut wzbogacone o płynne płomienie.

Po zakończeniu finałowego pokazu pirotechnicznego czeka widzów niespodzianka. Rozpoczyna się show naziemnych fajerwerków odpalanych ze skomplikowanych maszyn kołowych .


W nocy, gdy potężne koła idą w ruch, wszędzie wokół rozświetlają przestrzeń wielokolorowe fontanny.

W 2015 roku fabryka Fajerwerków Św. Bartłomieja na Malcie pobiła wszelkie rekordy jeśli chodzi o pokaz naziemnych fajerwerków, budując blisko 30 metrowej średnicy pirotechniczne koło . Wygrała w ten sposób pierwszą nagrodę w kategorii „najlepszy produkt” na Malcie.
pixelpixelpixelpixel