WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2017-10-16

Najpiękniejsze pokazy sylwestrowe cz.1

Pierwsza część nowej serii artykułów, opisujących miejsca z całego świata godnych polecenia pod względem fajerwerkowych atrakcji.

Jeżeli marzy Ci się spędzenie sylwestra za granicą i jednocześnie uwielbiasz oglądać pokazy sztucznych ogni mamy dla Ciebie zestawienie miejsc z całego świata które co roku przyciągają ogromne ilości turystów.

Nowy rok to bez wątpienia największa coroczna impreza świata! Każde większe miasto na świecie przyciąga co roku różnymi atrakcjami ogromne ilości turystów. W tym zestawieniu wyróżniliśmy tylko te miasta które słyną z największych i najbardziej spektakularnych pokaz sztucznych ogni na świecie.


SYDNEY

Największe miasto Australii ,którego symbolem jest bez wątpienia słynna Opera House położona na przylądku Bennelong Point. Na uwagę zasługuje również Harbour Bridge na którym co roku odbywa się pokaz sztucznych ogni. W porcie Sydney Harbour znajduje się wiele doskonałych punktów widokowych, które są idealne do oglądania fajerwerków.

Pokaz fajerwerków można podziwiać także ze statku czy nawet wypożyczonego kajaka. Bez wątpienia jest to jedno z najpiękniejszych widowisk noworocznych na całym świecie. W dniu sylwestra nad Opera w Sydney wystrzeliwane jest kilka tysięcy fajerwerków, a ciepły klimat Australii pozwala zaraz po złożeniu życzeń wykąpać się w falach oceanu!.


TOKIO

Tokio - stolica Japonii położona na największej Japońskiej wyspie - Honsiu. Fajerwerki (花火, Hanabi), w Japonii były pierwotnie używane do odpędzania złych duchów ,oczywiście czasy te dawno minęły i aktualnie fajerwerki stały się bardzo popularne przez cały rok.

Festiwale fajerwerków wyróżniają się świetną atmosfera i uśmiechniętymi ludźmi ,którzy spacerują w Yukata (浴衣) czyli w przejściowych kimonach, nadając klimatu z minionych wieków. Na wszystkich uliczkach można zakupić gotowe oryginalne japońskie posiłki. Setki pokazów sztucznych ogni odbywają się co roku w całym kraju (głównie w Tokio), głównie w czasach letnich wakacji . Festiwale pirotechniczne przyciągają setki tysięcy widzów.  

Największym wydarzeniem przyciągającym każdego roku aż milion osób jest Sumida Fireworks Festival. Jest to największy festiwal pirotechniczny organizowany w Tokio od ponad 280 lat. Ze względu na ogromną frekwencje, fajerwerki odpalane są z dwóch lokalizacji. Dzięki czemu niebo na kilkanaście minut całkowicie pokryte zostaje fajerwerkami.

POKAZ PIROTECHNICZNY - Sumida Fireworks Festival

pixelpixelpixelpixel