WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2024-05-09

Najpiękniejsze wyrzutnie fajerwerków na wesela

Wesele to szczególny moment w życiu każdej pary. Moment, w których zakochani mówią sobie TAK, by dzielić ze sobą szczęśliwe, ale i niekiedy smutne chwile ( wszakże, jak się mówi, ludzie są po to we dwoje, żeby radości mnożyć przez 2 a smutki dzielić przez 2)

Ceremonia ślubna i wesele to wielka celebracja, gdzie goście towarzyszą nowożeńcom w świętowaniu początku ich wspólnej podróży przez życie. Jest to chwila czułości i romantycznego piękna, ale także pielęgnacji i i integracji więzów rodzinnych.

Taka ceremonia wymaga zawsze wyjątkowej oprawy, tak aby poczuć i zapamiętać cudowną atmosferę chwili. Chwili, która zostawi niezatarty ślad w pamięci, i  której blask rozświetli teraźniejszość oraz przyszłość. 

A czy może być bardziej magiczny sposób na uczczenie tego szczególnego wydarzenia niż pokaz fajerwerków? Czy jest coś co może dodać więcej blasku i wzbudzić głębsze emocje? 

 

Fajerwerki na weselach 

Fajerwerki to najbardziej widowiskowy sposób na podkreślenie wagi tej wyjątkowej chwili jaką jest wesele, a także szczególnie piękny akcent nadający imprezie niepowtarzalnej i magicznej atmosfery. Kaskady świateł, błyski i inne efekty rozjaśniają wtedy niebo wprawiając w zachwyt młodą parę jak i zebranych gości. Symbolizują eksplozję miłości, radości i nadziei na przyszłość. Ich lśnienie jest jak metafora życia małżeńskiego, pełnego blasku, i światła, które potrafi rozświetlić  wszelkie ciemności, które czasem niesie los. Zapisane w pamięci nowożeńców i gości, utrwalone na kliszach aparatów i kadrach filmowych - pozostaną niezapomnianym  magicznym wspomnieniem  i zarazem przypomnieniem złożonych sobie wspólnie obietnic.

Jakie fajerwerki wybrać na wesele?

Widowisko sztucznych ogni może być zaprojektowane w formie pyromusiacalu, gdzie muzyka zsynchronizowana jest precyzyjnie z efektami wybuchów i grą świateł. Do odpalenia fajerwerków używa się komputerów i specjalnych systemów zdalnego zapłonu oraz rozwiniętej infrastruktury. Pyromusiacal angażuje dużo środków i zasobów ludzkich, konsumuje czas na aranżację, zaprogramowanie, przygotowanie, dojazd, rozstawienie i finalne wykonanie. Prace przygotowawcze i realizacyjne wykonywane są przez przeszkolonych, certyfikowanych pirotechników. Siłą rzeczy, taki pokaz fajerwerków- choć bezsprzecznie piękny - generuje koszty, i co za tym idzie wymaga odpowiedniego budżetu. Koszt profesjonalnych pokazów sztucznych ogni oscyluje w granicy od 5 do 20, 30 czy 50 tysięcy, przy czym górna granica wyznaczona jest tylko fantazją i tym jakie środki finansowe chcemy nań przeznaczyć. Znacznie tańszą alternatywą dla profesjonalnych pokazów sztucznych ogni są zestawy do samodzielnego odpalania, innymi słowy  tzw. gotowe pokazy fajerwerków. Potrafią one w piękny sposób rozświetlić niebo przy jednoczesnym znacznym obniżeniu kosztów. 

Czym są gotowe pokazy fajerwerków?

Gotowe pokazy fajerwerków zwane także zestawami do samodzielnego odpalania (DSO)to duże wyrzutnie fajerwerków, zwykle typu compound, a więc złożone z kilku modułów, które połączone jednym lontem tworzą kompletną, samodzielną kompozycję pirotechniczną. Zestawy DSO są znacznie tańszą alternatywą względem klasycznych, profesjonalnych pokazów fajerwerków. Nie wymagają aranżowania, projektowania, instalacji, użycia technologii, nakładu zasobów ludzkich, kosztów transportowych i nakładu czasowego. Choć - z oczywistych względów - nie dorównają profesjonalnym pyromusiacalom, choćby z  samej racji tego, że nie są zsynchronizowane z muzyką, ale także, między innymi, dlatego, że  nie obejmują tak tak szerokiej gamy efektów, w tym efektów, których używanie wymaga pozwolenia, to mimo tego,  tworzą niezwykle atrakcyjną i widowiskową oprawę pirotechniczną bardzo popularną na wielu imprezach z weselami włącznie. 

Co istotne, zestawy DSO nie wymagają fachowej wiedzy, przygotowania pirotechnicznego ani uprawnień, jakie wymagają profesjonalne pokazy fajerwerków. Samo uruchomienie pracy wyrzutni odbywa się za pomocą podpalenia jednego lontu. Inicjacja jest bardzo prosta i bezpieczna, oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa określonych w instrukcji obsługi. 

Wyrzutnie stanowiące gotowe pokazy fajerwerków dzielą się ze względu na szereg parametrów, do których należą między innymi:  ilość strzałów, kaliber, typ układu strzelania ( np. prosty, kątowy, mieszany, wachlarz) , szybkość i dynamikę strzelania, rodzaj efektów, czas działania  itp. 

Jeśli chodzi o ilość strzałów to w przypadku wyrzutni złożonych jest to zwykle 100 i więcej ładunków, czasem dochodzących nawet do liczby 400. Ilość strzałów zwykle idzie w parze z czasem strzelania; im więcej ładunków, tym na ogół dłuższy czas działania, choć ta relacja nie zawsze jest proporcjonalna ze względu na inny wymieniony wcześniej parametr, którym jest szybkość i intensywność “pracy” wyrzutni. 

Co się tyczy kalibru to zwykle zaczyna się on od średnicy 0,8” a więc 20 mm. Wyrzutnie o tym względnie małym kalibrze, cechuje zwykle mnogość strzałów, a co za tym idzie - często wydłużony czas działania, co sprawia, że produkty te są często wybierane na imprezy weselne. Im większy kaliber, tym wyższy dolot i potężniejszy efekt. Zatem kalibry większe jak  1” oraz 1.2” gwarantują bardziej widowiskowe efekty wysoko na niebie, co stanowi o ich atrakcyjności i popularności wśród miłośników pirotechniki. Największe kalibry sięgają 2”, a więc 50mm. To już bardzo potężne moździerze miotające ładunki na wysokość nawet 100 m., bardzo widowiskowe i rozległe przestrzennie. 

Innym parametrem istotnym z punktu widzenia podziału i charakterystyki wyrzutni jest układ strzelania. Wyrzutnie o układzie prostym - jak nazwa wskazuje - strzelają pionowo w górę. Ich zaletą jest to, że nie wymagają szerokiej wolnej przestrzeni na niebie i sprawdzają się tam gdzie warunki przestrzenne jak np. zabudowa czy zadrzewienie nie pozwalają na użycie pirotechniki o rozległym spektrum efektów. Z kolei wyrzutnie kątowe strzelają “na boki” tworząc bogaty i szeroki obraz wrażeń wizualnych. Obok typowo kątowych, ciekawą i widowiskową wariacją są wyrzutnie o typie strzelania wachlarzowym, gdzie ładunki niejako “przetaczają się” po łuku z jednej strony na drugą, co przypomina właśnie działanie wachlarzu. Najciekawszym typem wyrzutni są wyrzutnie mieszane, gdzie współwystępują wszystkie wspomniane układy jak prosty, kątowy,  wachlarzowy. Zapewniają one największe bogactwo, dynamikę i różnorodność efektów. 

5 Top wyrzutni fajerwerków na wesela

Co roku, kiedy rozpoczyna się sezon weselny, wzrasta sprzedaż wyrzutni typu zestawy DSO. Wiele z nich ma już status kultowych i należy do bestellerów w swojej kategorii, inne - nowe - dopiero co zaczynają podbijać niebo i serca. Poniżej  przedstawiamy listę  5 najbardziej popularnych i widowiskowych wyrzutni wybieranych na wesela. 

Unique Party TXB008 - 146 strzały MIX

Unique Party,  z ang. Wyjątkowa Impreza,  to nazwa jak najbardziej adekwatna i oddająca piękno i widowiskowość tej wyrzutni. Wyprodukowana przez firmę Triplex, czołowego producenta fajerwerków w Polsce, łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy zestawu DSO. Jest dynamiczna, a zaraz posiada zmienne tempo strzelania;  to zwalnia tworząc budujący dramaturgię suspens, to przyśpiesza emocjonując publiczność. Ma mieszany układ strzelania; ładunki wystrzeliwują prosto, kątowo w typowe wersji “ na boki”, czy wreszcie wachlarzowo w postaci wspaniałych komet. 

Unique Party TXB008 posiada również mieszany kaliber, obejmuje ładunki 0.8”, 1” i 1.2”, dzięki czemu efekty wzbijają się na różne wysokości i mają różną intensywność i siłę, co dodaje dynamiki i malowniczości. 

Czas strzelania to ok. 2 minuty - optymalnie - akurat tyle żeby zachwycić i oczarować, jednocześnie nie będąc ani nadto efemeryczną ani zbyt przeciągającą się.  Wyrzutnia rozpoczyna od pionowo wystrzeliwanych złotych palm, które przechodzą stopniowo w złote trzaskające rozety z czerwonym błyskiem. Następnie niebo rozświetlają złote palmy z cracklingiem, by zwolnić i zachwycić pięknym wielokolorowym kolorowym wachlarzem. Kolejny zwrot akcji i widzimy dynamiczne serie kątowych wystrzałów z efektami złotych i zielonych palm przechodzących w srebrny trzask i brokat. Delikatny suspens i oto mamy na niebie złote wznoszące się palmy z czerwonymi daliami, po których możemy podziwiać złote korony z brokatem i białym błyskiem, a zaraz po nich palmy z różowymi daliami. Chwila zawieszania dla zwiększenia dramaturgii i znowu wspaniały, magiczny  wachlarz złotych trzeszczących komet z kolorowymi kwiatami piwonii  cudownie rozświetli  niebo. Dzieło zwieńczy potężny finał złotych krzyżujących się bukietów z craklingiem.  

Unique Party to naprawdę unikalna fantasmagoria, zachwycający taniec  światła i dźwięku. Idealna na wesela - rzuci swój  czar na parę młodą i publiczność. 

Szczegółowe dane techniczne:

Nazwa: Unique Party

Symbol: TXB008

Kaliber: 20mm / 25mm/20mm

Ilość strzałów: 146

Czas działania: ok. 120 sekund

Certyfikat CE: F3

Best Price Wild Fire C20020XBPW - 200 strzałów 0.8"

Wyrzutnia Wild Fire pochodzi z kultowej serii Best Price produkowanej przez czeską firmę, Klasek, wiodącego producenta fajerwerków w Europie. Posiada aż  200 strzałów i długi czas działania - 130 sekund. Best Price to seria, którą oferuje produkty w atrakcyjnej cenie przy zachowaniu wszystkich walorów wizualnych i dźwiękowych, a  Wild Fire C20020XBPW jest tego przykładem. Przystępna cena,  duża ilość strzałów i długi czas działania a także, widowiskowość efektów sprawia, że jest często wybierana przez klientów by uświetnić rozmaite imprezy, w tym wesela. 

Best Price Wild Fire C20020XBPW posiada prosty i kątowy  układ strzelania, zmienne tempo i szeroką paletę efektów. W ich bogatej gamie znajdą się kolorowe chryzantemy, złote i srebrne palmy z craklingiem, brokatowe korony z trzaskającymi ogonami, kolorowe piwonie przechodzące w błękitne migotanie i wiele wiele innych. Pokaz zwieńczy dynamiczna kątowa salwa złotych iskrzących palm z  brokatowym trzaskiem.

Wild Fire party zapewni piękne długie widowisko, które rozświetli wesele tysiącami barw. 

Szczegółowe dane techniczne:

Nazwa: Best Price Wild Fire

Symbol: C20020XBPW

Kaliber: 20mm

Ilość strzałów: 200

Czas działania: ok. 130 sekund

Certyfikat CE: F3

Performance TXB726 - 268 strzały 1"/1.2"

Performacne to bardzo widowiskowy gotowy pokaz sztucznych ogni nadający się świetnie na imprezę weselną. Wyprodukowany przez firmę Triplex - zawiera aż 268 strzałów o mieszanym kalibrze, a czas działania to 70 sekund. 

Performance to wyrzutnie niesamowicie dynamiczna o wspaniałej bogatej kolorystyce, różnych układach strzelania, zmiennym tempie i imponującej gamie efektów. Charakteryzuje ją wyjątkowa malowniczość, a zarazem  swoista delikatność i subtelność, ognista poetyckość. Wprawne oko dostrzeże tu niezwykłą symfonię barw i zaskakującą geometrię kształtów. Niebo rozświetlą m.in  czerwone i pomarańczowe piwonie zmieszane ze złotym brokatem, brokaty z craklingiem, złote trzeszczące palmy, kaskady kolorowych komet, złote malownicze palmy, srebrzyste chryzantemy. To tylko niektóre efekty jakimi w swojej obfitości i bogactwie oczaruje nas te wyjątkowa wyrzutnia. 

A gdy wydaje się, że to już koniec, fantastyczne wachlarze czerwonych opadających  rozet z daliami roztoczą nad naszymi głowami prawdziwą magię zwieńczoną burzą brokatowego trzasku - widok, który przyprawi o zachwyt i  szybsze bicie serca.

Nazwa: Performacne

Symbol: TXB726

Kaliber: 25mm/ 30mm

Ilość strzałów: 268

Czas działania: ok. 70 sekund

Certyfikat CE: F3

Fireworks Show 400 C40025F/C - 400 strzałów 1"

To ogromna wyrzutnia z serii Fireworks Show od firmy Klasek - doskonale znanego wszystkim miłośnikom pirotechniki lidera wśród europejskich importerów fajerwerków. Ten kolos posiada aż 400 strzałów  i - uwaga - emituje efekty aż przez około 330 sekund! C40025F/C to maraton podniebnych eksplozji, wielka, niekończąca się uczta światła i dźwięku. 

Nie sposób opisać ogromu efektów jakie zobaczymy na niebie. Dość powiedzieć, że znajdą się wśród nich takie smaczki jak niebieskie piwonie z brokatową koroną, czerwone stroboskopowe pająki, złote opadające wierzby, palmy przechodzące w złoty brokat, fioletowe piwonie z niebieskim błyskiem, złote migotanie z craklingiem, niebiesko- czerwone drzewo,  kokosowa piwonia. 

Fireworks Show 400 to ponad 5 minut ciągłej kanonady ostrzeliwujące niebo tysiącami barw i kształtów. Ktoś kto lub gęste i długie strzelanie będzie w swoim żywiole. Ten pokaz fajerwerków nie pozostawi w nikim niedosytu. 

Nazwa: Fireworks Show 400

Symbol: C40025F/C

Kaliber: 25mm

Ilość strzałów: 400

Czas działania: ok. 330 sekund

Certyfikat CE: F3

King of Fireworks 379 C379XMK/C - 379 strzałów 0.8"/1"/1.2

Na koniec pragniemy przedstawić jego wysokość Króla Fajerwerków, gdyż tak właśnie nazywa się ta wielka  wspaniała wyrzutnia.

King of Fireworks pochodzi ze wspomnianej już, legendarnej firmy Klasek z Czech. Ten prawdziwy monarcha wśród fajerwerków posiada 379 strzałów o mieszanym kalibrze i różnym układzie strzelania.  Na niebie rządzi niepodzielnie zamieniając je w królestwo płomieni;  imperium magii , światła i koloru,  zabierając nas w podróż do krainy malowanych ogniem bajecznych pejzaży. 

Nie zabraknie tu niczego;  w tym efektów na kształt  monarszych insygniów jak  królewskie złote palmy, brokatowe korony… przepięknych kolorowych wachlarzy, salw potężnych jak wystrzały z armat, srebrnych lśniących komet tnących niebo niczym miecze. 

Magiczna podróż zaczyna się od wspaniałego wachlarzu zielonych i żółtych komet z czerwonymi i niebieskimi oraz fioletowymi kwiatami dalii. Kolejne serie rozświetlą niebo gąszczem srebrnych palm, czerwonymi  chryzantemami i cracklingiem. Brokatowe palmy rozbłysną nad głowami i opadną iskrzącym deszczem gwiazdek. Chwilę później znowu piękne złote ukośne komety przetną ciemność,  tworząc miejsce na eksplodujące w ich środku chryzantemy z brokatem. Już za moment zobaczymy srebrne wężowe komety wijące się ku niebu z trzaskiem i uwieńczone kolorowym migotaniem. Teraz wprawią wszystkich w osłupienie szybkie potężne kanonady  iskrzących palm, srebrnych  chryzantem i złotych wierzb, po których usłyszymy huk tytanowych srebrnych koron okraszonych różowymi liliami. Na moment sceneria się zmieni  - wolno wznoszące się bukiety kolorowych dalii przygotują nas na następne szalone rozdzierające firmament eksplozje czerwonych, niebieskich i zielonych wierzb, by wreszcie rozświetlić mrok blaskiem brokatowych rozet z trzaskającymi koronami.

King of Fireworks to wymarzony gotowy pokaz fajerwerków na każdą imprezę, a zwłaszcza na wesele. Nie tylko fantastycznie rozświetli niebo, ale także cudownie rozpromieni twarze i serca pary młodej oraz gości. 

Nazwa: King of Fireworks

Symbol: C379XMK/C

Kaliber: 20/mm25mm/30mm

Ilość strzałów: 379

Czas działania: ok. 180 sekund

Certyfikat CE: F3 

 

Wymienione wyżej, to tylko niektóre z wielu popularnych i widowiskowych  wyrzutni - gotowych pokazów fajerwerków jakie znajdziecie w naszej ofercie. Należą one do bestsellerów, ale jak wiadomo każdy ma swój gust, a piękno tkwi  w oku patrzącego. A jakie są wasze ulubione wyrzutnie fajerwerków?

pixelpixelpixelpixel