WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2017-10-30

Najważniejsze wydarzenie w Indiach – święto Diwali

Święto Diwali - Indie

Podczas Święta Światła Hindusi wspominają triumf bohaterskiego króla Rama, który, pokonawszy złego demona Rawanę, obleczony chwałą przybył do swego miasta Ajodhji.

Ku czci tego wydarzenia, miasto rozświetlają dekoracje stworzone z lampionów, które miały oświetlić drogę królowi.
 

Podczas pięciodniowego święta, które obchodzone jest w tzw.

Ciemnej połowie miesiąca Aświna, domy dekorowane są lampkami i kolorowymi światełkami, a Hindusi przemierzają kraj, by składać wizyty rodzinie i obdarowywać bliskich i przyjaciół prezentami.

Charakter świąt często zestawiany jest  z Bożym Narodzeniem.Na terenie przydomowych zacisznych ogrodów, mieszkańcy umieszczają lampy oliwne, natomiast na placach, gdzie mają miejsca spotkania tamtejszej ludności, rozpościerają się sztuczne ognie.  

Zobaczymy między innymi migotające światełka, wściekłe rakiety, pełne życia kolorowe iskry. a dźwięk fajerwerków wyraża ludową radość i ostrzega Bogów, aby zaakceptowali wdzięczność ludu. 

Dodatkowym „efektem ubocznym” fajerwerków w tych dniach, jest dym, który powoduje zabicie wielu insektów i komarów!   Z pewnością fajerwerki są ekscytujące i piękne, ale jak powszechnie wiadomo mogą być niebezpieczne. 

Indie nakładają bardziej restrykcyjne ograniczenia w sprzedaży fajerwerków niż w wielu innych krajach, dlatego często reklamuje się środki ostrożności i zasady bezpieczeństwa ich użytkowania.  

Jeśli chodzi o zasady bezpieczeństwa to wiele z nich jest podobnych i bardzo powszechnych do tych , które stosowane są w innych krajach:
  • 1) Ostrożnie przechowuj fajerwerki, w miejscu suchym, z dala od słońca. 
  • 2) Zawsze używaj fajerwerków na otwartej przestrzeni, trzymając ludzi, zwłaszcza dzieci w bezpiecznej odległości. 
  • 3) Nigdy nie zostawiaj .
  • 4) Zawsze zapalaj fajerwerki z wolno palącymi się kadzidłami. My przypominamy, ze u Nas dostaną Państwo fajerwerki, które są bezpieczne i zgodne z europejskimi normami bezpieczeństwa. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego w celu zapoznania się z dostępnym materiałami pirotechnicznymi.
pixelpixelpixelpixel