OSTATNIE DNI WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

2018-02-25

Nowy rekord Guinnessa - Największa Bomba.

Największa bomba świata - nowy rekord Guinness`a

Nowy rok w Emiratach Arabskich rozpoczął się bardzo udanie. Podczas imprezy sylwestrowej w emiracie Ras al-Chajma ustanowiono nowy rekord świata w kategorii najcięższej bomby powietrznej.

Wcześniejszy rekord padł na festiwalu  fajerwerków Kounosu Fireworks Festival w Japonii 11 października 2014 roku. Użyta podczas celebracji bomba ważyła wówczas 1024 kg. Pokaz odbywał się pod czujnym okiem ekipy Grucci, jednej z wiodących na włoskim rynku rodzinnych firm pirotechnicznych, od sześciu pokoleń związanej z branżą fajerwerków.

Nowy rekord – rozświetlając niebo nad Ras al-Chajma-  ustanowiła gigantyczna  bomba o masie 1089 kg i średnicy 1500 centymetrów. Efekt był absolutnie wyjątkowy i rozpoczął się od potężnego wstrząsu ziemi w momencie odpalenia.

Następnie bomba, ciągnąc złocisty tygrysi ogon,  wzbiła się na ogromną wysokość  i wybuchła w formie zapierającego dech w piersiach kwiatu. Palmy brokatu, złota i srebra zmieniając się i mieniąc oplotły całe niebo,  po czym majestatycznie zaczęła opadać w kierunku ziemi.  

To trudne do opisania przeżycie, coś co zapamięta się na zawsze- mówi wciąż pozostający pod magicznym urokiem widowiska-  jeden z widzów pokazu.

Wierzymy. Rzeczywiście,  takiego widoku nie da się zapomnieć.

pixelpixelpixelpixel