MONDAY PROMO - RABATY DO -70%

2023-01-25

Pirotechnika sceniczna. Nowa kategoria fajerwerków w naszym sklepie

Pirotechnika sceniczna. Nowa kategoria fajerwerków w naszym sklepie.

Pirotechnika sceniczna to szczególna grupa fajerwerków o specyficznym typie efektów.

Jak sama nazwa wskazuje ten rodzaj produktów pirotechnicznych wykorzystywany jest najczęściej na scenie.

Inną nazwą dla tej kategorii produktów jest pirotechnika estradowa

Gdzie i kiedy najczęściej używa się pirotechniki scenicznej? 

Są to zwykle aule, hale, ale także deski teatru czy studia telewizyjne. Bywa jednak, że to czasem także imprezy plenerowe. 

Tego rodzaju fajerwerki zyskują ogromną popularność na weselach!

Jakim wydarzeniom towarzyszy ten rodzaj efektów?

Najczęściej są to:

 • koncerty muzyczne 
 • przedstawienia teatralne 
 • imprezy sportowe
 • gale wręczania nagród
 • wydarzenia telewizyjne 
 • specjalne eventy

Każdy z nas nieraz był świadkiem, kiedy np. podczas koncertu (choćby i oglądanego w telewizji) wybuchały snopy iskier dodając wydarzeniu szczególnej oprawy artystycznej. Te snopy iskier to właśnie przykład pirotechniki scenicznej. 

W grupie pirotechniki scenicznej mieszczą się takie produkty jak:

 • Fontanny sceniczne
 • Miny sceniczne 
 • Kule ognia
 • Wodospady sceniczne 
 • Dymy sceniczne
 • Płonące napisy

Fontanny sceniczne to najbardziej popularny rodzaj pirotechniki scenicznej. Charakteryzuje je efekt wznoszących się w górę iskier. Różnią się ze względu na wysokość palenia, a także jego czas. Najwyższe potrafią wznieść się nawet do 10 m. 

Miny sceniczne zamiast wolno wznosić się w górę, jak ma to miejsce w przypadku fontann, wystrzeliwują gwałtownym snopem iskier. Tu efekt może osiągać nawet 15m.  

Wodospady sceniczne to z kolei - w odróżnieniu od fontann- efekty iskier opadających (jak można się domyślić po jego nazwie)  Dzielą się ze względu na wielkość i czas działania. 

Kule ognia wybuchają tworząc kulisty efekt eksplozji. 

Dymy sceniczne, w odróżnieniu od klasycznych, ze względu na swoją niską toksyczność nadają się do użytkowania wewnątrz pomieszczeń. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych- różnią się kolorem, okresem emisji i gęstością. 

Płonące napisy tworzy się za pomocą specjalnych sztyftów pirotechnicznych. Wykorzystuje się do tego punkty świetlne o różnych kolorach płomienia. 

Do pirotechniki scenicznej zalicza się też produkty typu single shoty, a więc pojedyncze wystrzały oraz single line - wyrzutnie jednorzędowe. Zarówno fajerwerki typu  single shoty jak i single line często wykorzystywane są podczas profesjonalnych pokazów sztucznych ogni.

Pirotechnika sceniczna dla każdego?

Fajerwerki sceniczne dostępne są dla każdego tzn. na ich nabywanie nie jest wymagane pozwolenie / koncesja. Wszystkie nasze fajerwerki posiadają europejskie certyfikaty bezpieczeństwa CE w klasie T1. Każdy produkt posiada wbudowany zapalnik elektryczny, który możemy odpalić specjalnym systemem do sterowania fajerwerkami lub np. baterią 9V.

Pirotechnika estradowa (sceniczna) to szczególna grupa fajerwerków także z jeszcze jednego powodu. Produkty należące do tej kategorii to tzw. fajerwerki ciche. 

Pojęcie fajerwerków cichych w ostatnich latach nie brzmi już jak paradoks, ale stanowi coraz bardziej popularną alternatywę dla tradycyjnej pirotechniki. Produkty z tej kategorii charakteryzują się przewagą efektów wizualnych przy ograniczeniu do minimum poziomu dźwięku. Skala emisji hałasu dla tych produktów to maksymalnie 79dB, a wiele z nich jest znacznie cichsza. 79dB to mniej niż na koncercie muzycznym. 

Jako takie nie powodują  dyskomfortu i nie zakłócają spokoju otoczenia. Określa się je toteż jako przyjazne zwierzętom, i rzeczywiście- nie płoszą zwierząt, nie straszą dzieci i ludzi starszych. 

Wymienione wyżej fontanny i miny sceniczne, kule ognia, wodospady sceniczne czy punkty świetlne to typowe przykłady fajerwerków cichych. Stanowią piękną oprawę wielu widowisk dodając im magii, atmosfery, blasku i prestiżu. Odpowiednia aranżacja pirotechniki scenicznej we współpracy z reżyserem i dźwiękowcem zapewnia zawsze niezapomniane show.

Polecane

pixelpixelpixelpixel