WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2018-07-11

Świece dymne/Dymy/Flary dymne do zdjęć

Dymy w fotografii - dlaczego są tak popularne?

„Dzień dobry , czy kupię u Państwa dymy do zdjęć?”  - to bardzo częste pytanie jakie słyszymy od klientów dzwoniących do naszej firmy. 

W ostatnich latach bardzo popularne stały się sesje zdjęciowe z wykorzystaniem świec dymnych określanych też niekiedy jako flary dymne.   

Trend  ten zdaje się nasilać z każdym rokiem. Coraz więcej kobiet pragnie uatrakcyjnić zdjęcia i nadać im dodatkowej wartości estetycznej.  

Także organizatorzy imprez, happeningów i różnego rodzaju inicjatyw artystycznych chętnie sięgają po ten rodzaj efektu. Modne stały się  również aranżacje taneczne z użyciem kolorowych dymów.

Flary dymne - Świece dymne

Dymy nadają się do tego celu idealnie. Świece dymne do zdjęć nadają fotografii tajemniczości, magii i specyficznej atmosfery. Ważne aby podczas sesji zdjęciowej fotograf wziął pod uwagę efemeryczny i dynamiczny charakter efektu jakie generują świece dymne. 

Wymaga to pewnej sprawności i na pewno doświadczenia. Dym jest zjawiskiem o charakterze ulotnym - czas jego emitowania jest ograniczony. Dodatkową trudność stanową warunki pogodowe.

Szczególnie istotną zmienną jest natężenie wiatru – przy silnym wietrze, efekt dymny zostanie „zwiany” w kierunku niekoniecznie pożądanym dla efektu fotografii.

Istotną kwestią jest też pora dnia. Kolorowe dymy do zdjęć najlepiej prezentują się gdy jest widno. Po zapadnięciu zmroku przestają robić takie  wrażenie i tracą na intensywności barwy.

Świece dymne do zdjęć - różne rodzaje

Świece dymne różnią się pod względem koloru, długości działania i gęstości dymu. Największe z nich działają do 90 sekund i emitują bardzo gęsty , intensywny dym. Przykładem takiej świecy jest dym RDG3 - najmocniejszym dym na rynku.

Najbardziej popularne są świece dymne o długości działania 30 sek.  45 sek.  i 60 sekund Do tych pierwszych zaliczyć można popularne TF20 – zestaw świec dymnych firmy Tropic pakowanych po 4 sztuki – w kolorach : czerwony, niebieski, zielony i żółty.

Dłużej działające i mocniejsze są świece dymne do zdjęć firmy Jorge z serii JFS-1. Dostępne  są w kolorach : czerwonym , zielonym, niebieskim, pomarańczowym, żółtym i białym. Czas pracy tych świec to ok. 45 sekund. Charakteryzują się dużą intensywnością i siłą.

Wśród zwolenników bardzo mocnego i gęstego dymu dużą popularnością cieszą się świece dymne JFS-2 firmy Dextrin. Produkt ten cechuje się długim – bo aż 60 sekundowym  czasem działania i bardzo wysoką jakością dymu – głębokim i intensywnym kolorem oraz dużą gęstością. Poza tradycyjnymi kolorami jak czerwony, zielony, niebieski, żółty, biały i pomarańczowy – seria ta oferuje też kolor fioletowy i czarny.

Z lekkich dymów powodzeniem cieszą się kulki dymne do zdjęć TF19 firmy Tropic. Są one pakowane po 6 kulek w opakowaniu w kolorach fioletowy, żółty, biały, zielony i niebieski. Kulki dymne do zdjęć generują delikatny i subtelny efekt dymu, który trwa ok. kilkunastu sekund. Umożliwiają stworzenie zjawiskowej scenerii do sesji
ślubnej i innych godnych upamiętnienia wydarzeń.

Wśród pozostałych dymów warto wymienić:
CS1805 - od firmy Surex, w kolorze żółtym, niebieskim, czerwonym i zielonym.
TF21 - mocniejszej wersji popularnych dymów TF20 sprzedawanych w zestawie po 4 sztuki
PXM30 i PXM60 - świece dymne od firmy Piromax w 3 różnych kolorach
Seria RDG - dymy od czeskiej firmy Klasek w trzech wariantach: RDG1, RDG2 oraz najmocniejsza RDG3.

Sklep z kolorowymi dymami

W ofercie posiadamy dymy od największych europejskich importerów i producentów fajerwerków:

  • Triplex
  • Jorge
  • Dextrin
  • Klasek
  • Hornet
  • Tropic
  • Piromax
  • B&G
  • PyroMoravia

Poza fotografia flary dymne wykorzystywane są również podczas szkoleń militarnych, szkoleń przeciwpożarowych jednostek straży pożarnej, przy pozoracjach pola walki oraz na oprawach meczów piłkarskich, rajdów, igrzysk itp.

Oferowane przez nas wyroby dymotwórcze spełniają wszelkie atesty bezpieczeństwa oraz posiadają wymagane europejskie certyfikaty CE.

Polecane

pixelpixelpixelpixel