WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2023-03-23

Świece dymne i fontanny tortowe podczas Gender Reveal Party

Gender Reveal Party

Imprezy związane z narodzinami dziecka przypłynęły do nas zza Oceanu i w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Krzykiem mody stało się Baby Shower, czyli impreza zorganizowana dla przyszłej matki, zwykle w trakcie ciąży lub tuż przed narodzinami dziecka. 

Baby Shower może mieć różne formy, ale zwykle odbywa się w formie przyjęcia, podczas którego przyszła mama otrzymuje prezenty dla dziecka.

Podczas Baby Shower są organizowane różnego rodzaju zabawy i konkursy związane z ciążą oraz z przygotowaniami do przyjścia dziecka na świat. Często goście jedzą smakołyki i napoje, rozmawiając i dzieląc się swoimi doświadczeniami związanych z macierzyństwem.

Do Baby Shower dołączyła ostatnio nowa impreza - Gender Reveal Party.

Co to jest Gender Reveal Party?

Chłopiec czy dziewczynka? To pytanie, które najczęściej słyszą młodzi rodzice.

Gender Reveal Party odpowiada na nie w kolorowy sposób, przy czym często jest też niespodzianką dla samego ojca lub matki. 

Gender Reveal Party to impreza, podczas której przyszli rodzice oraz ich znajomi i rodzina razem odkrywają płeć nienarodzonego dziecka. Zazwyczaj organizuje się ją w drugiej połowie ciąży, gdy już można określić płeć dziecka.

Ogłoszenie płci jest sygnalizowane w formie zabawy w różnych sposób.

Gender Reveal Party często ma charakter rodzinny lub towarzyski i jest okazją do spotkania się z bliskimi i podzielenia się radością z nadchodzącego narodzin dziecka. Impreza ta może być organizowana jako osobne wydarzenie, ale może też być częścią większej imprezy związanej z ciążą, takiej jak Baby Shower.

Aby zorganizować niespodziankową imprezę Gender Reveal Party, można poprosić lekarza wykonującego badania USG w ciąży, aby nie ujawniał płci dziecka, a zamiast tego umieścił tę informację w kopercie. Następnie, kopertę można przekazać np. jednej osobie, która zorganizuje imprezę. 

Jednym z najbardziej popularnych formy odkrywania płci dziecka jest wykorzystanie do tego celu świec dymnych lub fontann tortowych

Chłopiec czy dziewczynka? 

Czy urodzi się chłopiec czy dziewczyna dowiemy się, gdy zobaczymy kolor symbolizujący płeć dziecka. Niezależnie czy niespodziankę zdradzą świece dymne czy fontanny tortowe kolor niebieski oznacza chłopca, a różowy dziewczynkę.

Taka atrybucja kolorów pojawiła się w połowie XX w. i wynika ze zmian kulturowo-społecznych. Od lat 50’ ubiegłego wieku magazyny dla rodziców zaczęły promować kolor niebieski jako atrybut dziecka płci męskiej, zaś różowy- płci żeńskiej.

Fontanny tortowe

Podczas Gender Reveal Party, fontanny tortowe są często wykorzystywane jako element niespodzianki. Mogą być umieszczone w pobliżu tortu lub innego rekwizytu, który zostanie użyty do odkrycia płci dziecka.

W kluczowym momencie, fontanny tortowe są odpalane, a kolorowe iskry wznoszą się, odkrywając kolor odpowiadający płci dziecka. Fontanny tortowe są bardzo popularne ze względu na swoją widowiskowość i łatwość użycia.

Są bezpieczne i przeznaczone także do używania w pomieszczeniach zamkniętych. Posiadają także atesty pozwalające na umieszczenie ich w produktach spożywczych jak torty i ciasta. 

W związku z rosnącą popularnością Gender Reveal Party do naszej oferty wprowadziliśmy fontanny tortowe w kolorze niebieskim i różowym. Są to wysokiej jakości produkty od renomowanego producenta fajerwerków - firmy Triplex:

  • Fontanny tortowe niebieskie 12cm TXF262 - 2 sztuki
  • Fontanny tortowe różowe 12cm TXF558 - 2 sztuki

Świece dymne 

Świece dymne także doskonale nadają się do wykorzystania podczas Gender Reveal Party.

Dymy po odpaleniu emitują gęsty dym, którego kolor ujawni płeć dziecka.

Świec dymnych - w odróżnieniu od fontann torowych nie należy używać w pomieszczeniach zamkniętych.

Świetnie sprawdzą się na imprezie w ogrodzie czy gdziekolwiek na świeżym powietrzu. 

Podczas używania świec dymnych należy pamiętać o względach bezpieczeństwa i stosować się do instrukcji. Większość dostępnych na rynku dymów zgodnie z instrukcją obsługi nie powinna być trzymana w dłoni. Choć należą do kategorii fajerwerków bezpiecznych to jednak wciąż są to produkty pirotechniczne i przy ich stosowaniu trzeba zachować ostrożność. 

Wśród świec dymnych w kolorze niebieskim i różowym mamy np:

  • Świeca dymna jasny róż TXF658-10
  • Niebieska świeca dymna TXF652-2
  • Świeca dymna JFS-1/RR RED ROSE - ciemno-różowy
  • Świeca dymna niebieska JFS-1
  • Świeca dymna CS1807G różowa
  • Świeca dymna CS1807A niebieska

Pełny wybór świec dymnych znajdziecie na naszej stronie internetowej tutaj

O krok dalej poszedł mieszkaniec Rumuni, który jest pilotem awionetki. Podłączył do niej dwa duże niebieskie dymy i wzniósł się w powietrze świętując tą wyjątkową chwilę.

Polecane

pixelpixelpixelpixel