MONDAY PROMO - RABATY DO -70%

2020-01-08

Sylwester 2020. Noworoczne pokazy fajerwerków na świecie.

Sylwester 2020. Noworoczne pokazy fajerwerków na świecie.

Z okazji nadejścia Nowego Roku tysiące pokazów fajerwerków rozświetliły nieba na całym świecie.

Londyn
Kiedy Big Ben wybił północ dziesiątki tysiące ludzi tłoczyło się już na ulicach Londynu, by zobaczyć noworoczny pokaz sztucznych ogni.

Burmistrz miasta zapowiedział, że widowisku będzie towarzyszyć muzyka takich artystów jak Stormzy, Wiley czy Bastille. Łącznie odpalono podczas pokazu ok. 2 tysięcy fajerwerków, które rozjaśniły niebo nad London Eye. Szacuje się, że widowisko oglądało nawet 100000 widzów.

Pokazy fajerwerków odbyły się też w pozostałych brytyjskich miastach jak Manchester, Cardiff, Newcastle oraz wielu innych.

Dubaj
Sztuczne ognie przez ponad 10 minut rozświetlały niebo w Dubaju ponad Burdż Chalifa, najwyższą wieżą na świecie. Gigantyczny drapacz chmur był jednym z siedmiu punktów, w których odbyły się pokazy fajerwerków na terenie Emiratów. Poza miejscowymi, widowiskom przyglądali się turyści z Europy, zwłaszcza Rosjanie.

Rosja
Rosja przywitała Nowy Rok od pokazu pirotechnicznego, który poprzedziło orędzie Władimira Putina. Gdy zegar na Kremlu wybił północ- tysiące fajerwerków rozbłysło nad moskiewskim niebem. Jedną rzeczą, której zabrakło był nieodzowny do tej pory w tym zakątku świata śnieg.

Indie
W Indiach obchody noworoczne zakłóciły protesty społeczne przeciwko ustawie ułatwiającej otrzymanie obywatelstwa. Mimo, to fajerwerki rozbłysły nad słynną Bramą Indii w Bombaju.

Indonezja
Tysiące widzów przemokło do suchej nitki podczas oczekiwania na sylwestrowy pokaz w stolicy Indonezji, Dżakarcie. Ale deszcz nie powtrzymał fajerwerków i o północy pirotechniczne efekty rozbłysły nad stolicą oraz Parkiem Garuda Wisnu Kencana na wyspie Bali.

Australia
Mimo pożarów trawiących lasy Australii władze nie odwołały widowiska noworocznego i niebo nad Sydney rozświetliły - jak co roku - piękne ognie sztuczne.

Realizacji pokazu sprzeciwiała się znaczna grupa Australijczyków, powołując się na szacunek dla ofiar klęski oraz postulując wydanie pieniędzy z widowiska na walkę z żywiołem oraz pomoc ludziom dotkniętym katastrofą.

Ostatecznie jednak ponad 100 tysięcy fajerwerków wzbiło się nad niebo w Sydney ku ucieszy setek tysięcy widzów.

pixelpixelpixelpixel