2022-06-01

Sznur hukowy do odstraszania dzikiej zwierzyny. Aż 12 petard na sznurze!

Sznur hukowy do odstraszania dzikiej zwierzyny. Aż 12 petard na sznurze! 

Rolnicy, sadownicy, właściciele pól uprawnych co roku zmagają się z problemem dzikiej zwierzyny wchodzącej w szkodę. Najczęściej dają się we znaki dziki. Ale utrapieniem potrafią być także jelenie, sarny, a nawet łosie. Narażone na szkody są uprawy rolne, w tym kukurydza, uprawy zbóż i uprawy ozime, sady i ogrody. 

Sznur Hukowy to najbardziej skuteczny odstraszacz dzikich zwierząt - czy to będą dziki, sarny, jelenie czy też ptactwo.

Obecnie pojawiła się w naszej ofercie nowa wersja sznura, dłuższa i wydajniejsza od poprzedniej bo posiadająca aż 12 sztuk petard. Dzięki temu sznur działa jeszcze dłużej i skuteczniej. 

Czym jest sznur hukowy?

Sznur hukowy to specjalna lina z bawełny, na której umocowane są petardy. Lina spala się bardzo powoli, w rezultacie czego petardy odpalają się i wybuchają w interwałach co ok. 45-60 minut. Dzięki takiemu rozwiązaniu sznur hukowy działa ok 10 a nawet 12  godzin w zależności od warunków pogodowych.

Jego zaletą jest to, że nie wymaga fizycznej obecności człowieka. To idealny produkt stworzony z myślą o wszystkich, którzy borykają się z problem zwierząt wchodzących w szkodę na polach i w sadach.

Ze sznurów hukowych od lat korzystają koła łowieckie, rolnicy, gospodarstwa rolne, właściciele sadów i pól. 

Sznur oparty jest na mocnych petardach o natężeniu huku 120dB. 

Gdzie znajduje zastosowanie sznur hukowy?

  • ochrona upraw rolnych w tym kukurydzy 
  • ochrona upraw zbóż i upraw ozimych 
  • ochrona sadów i stawów hodowlanych
  • ochrona pól oraz ogrodów

Instrukcja obsługi: 

Przed rozpaleniem zawieszonego sznura należy z powierzchni min. 10 mkw ( bezpośrednio pod sznurem) usunąć wszelkiego rodzaju elementy łatwopalne ( do wybuchu petardy dochodzi na ziemi) Mając zamiar pozostawić palący się sznur bez nadzoru, należy zabezpieczyć strefę pracy sznura w promieniu 25 m od miejsca wybuchów, uniemożliwiając tym samym dostęp do palącego się sznura osobom nieupoważnionym oraz zastosować wszelkiego rodzaju znaki ostrzegawcze. Aby proces cyklicznego wybuchu petard przebiegał prawidłowo, sznur koniecznie musi WISIEĆ w powietrzu, a petardy muszą być dociągnięte maksymalnie do sznura w taki sposób, aby ich położenie było PROSTOPADŁE w stosunku do osi linki. Sznur należy zapalać od strony jego dolnego końca (usunąć zacisk plastikowy), trzymając końcówkę w pozycji poziomej. Proces rozpalania trwa minimum 30 sek., najlepiej użyć zapalniczkę żarową lub palnik gazowy. Sznur jest prawidłowo rozpalony dopiero wtedy, gdy jego koniec jest bardzo mocno rozżarzony. Sznur w trakcie spalania nie może do czegokolwiek przylegać, np. pnia drzewa, krzewu, ściany osłony plastikowej itp. W przeciwnym razie może dojść do zgaśnięcia. Aby chronić sznur przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi ( np. deszcze, wiatr), można stosować specjalne osłony rurowe. Stosowanie ww. daję gwarancję prawidłowej pracy sznura

Polecane

Sznur Hukowy PLZ420

Sznur Hukowy PLZ420

41,80 zł brutto
pixelpixelpixelpixelpixel