OSTATNIE DNI WYPRZEDAŻY! | RABATY DO -70%

2023-03-02

Sznury Hukowe od Polhunt, Triplex, Klasek. Czym się różnią?

Jaki sznur hukowy wybrać?

Sznury hukowe zyskały w ostatnich latach ogromną popularność jako środki do odstraszania dzikiej zwierzyny.

Doskonale nadają się do płoszenia dzików, jeleni, kun wilków. Korzystają z nich koła łowieckie, gospodarstwa rolne, właściciele sadów. Wszędzie tam, gdzie dzikie zwierzęta wchodzą w szkodę i niszczą uprawy, sznury hukowe idą z pomocą. 

Na rynku można znaleźć 3 modele sznurów hukowych, które różnią się między sobą m.in ilością petard na sznurze co przekłada się na całkowitą długość działania. Wśród nich znajdują się sznury wyprodukowane w Polsce przez firmę Pol-Hunt oraz sznury od popularnych importerów jak Triplex i Klásek. Każdy z nich posiada odpowiednie atesty oraz europejski certyfikat bezpieczeństwa CE (Conformité Européenne).

Dokładna charakterystykę sznurów przedstawiliśmy poniżej:

Sznur Hukowy Huker XP0001

Ten sznur jako pierwszy zadebiutował na rynku.

Zbudowany jest z plecionej liny konopnej, na którym umocowane są petardy. Sam sznur nasączony jest specjalną substancją, która powoduje powolne spalanie, dzięki czemu ładunki wybuchają w odstępach czasowych. Interwały wynoszą od 15 do 30 minut. 

Huker posiada 12 petard, a jego całkowity czas działania sięga do 6 godzin.

Wyrób produkowany jest w Chinach. Importerem jest firma Triplex - wiodący importer fajerwerków w Polsce oraz Europie. Produkty tej marki słyną z wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa. 

Cechą charakterystyczną wyróżniającą Huker XP0001 jest sposób jego odpalania. Huker odpalany jest za pomocą lontu. Dzięki temu ten rodzaj sznura hukowego jest łatwy do podpalenia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa CE – P1 spełniając zasady bezpieczeństwa i unijne normy jakości. 

 • Producent / Importer: Triplex
 • Ilość petard na sznurze: 12
 • Czas działania: ok. 6 godzin
 • Certyfikat CE: P1

 

Sznur hukowy SH8N

Projektowany na bazie doświadczenia łowieckiego swojego producenta doskonale uwzględnia behawiorystkę dzikich zwierząt, ich nawyki i zachowanie.  

Dotyczy to zarówno odstępów w wybuchu petard jak i natężenia huku, który powinien odpowiadać w przybliżeniu odgłosowi wystrzału z broni. Produkowany jest w Polsce przez firmę Pol Hunt, przy użyciu petard hukowych z serii DumBum.

Podobnie jak Huker tworzy go bawełniana lina, do której przymocowane są petardy. Znajduje się na nim 8 petard, które wybuchają w odstępach od ok. 30 min. do 45 min. 

Inicjacja działania sznura odbywa się poprzez podpalenie jednego z jego końców. proces rozpalania trwa od 60 do 120 sekund. Najlepiej zrobić to za pomocą zapalarki lub żarnika.

Posiada Certyfikat: CE (2333-P1-10416), spełniając zasady bezpieczeństwa i unijne normy jakości.

 • Producent / Importer: Pol Hunt
 • Ilość petard na sznurze: 8
 • Czas działania: ok. 6 godzin
 • Certyfikat CE: P1

Sznur Hukowy PLZ420

Kolejny model sznura hukowego, tym razem od firmy Klasek.

Klasek to importer fajerwerków z Czech o bardzo silnej pozycji na rynku pirotechniki. Jego produkty cieszą się popularnością zarówno w Polsce jak i innych krajach europejskich. 

Konstrukcja sznura jest podobna jak w przypadku poprzednich, a więc tworzy go lina bawełniana oraz zamocowane do niej petardy. Na sznurze znajduje się 12 petard. Odstęp między wybuchem petard to ok. 35 minut.

Podobnie jak w przypadku SH8N odpalany jest bezpośrednio poprzez odpalenie sznura. Zalecane jest użycie zapalarki żarowej lub palnika. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa CE P1 spełniając zasady bezpieczeństwa i unijne normy jakości.

Sznury hukowe to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na odstraszania dzikiej zwierzyny. Sprawdza się lepiej niż różnego rodzaju repelenty. Pozwala na skuteczną ochronę upraw rolnych, w tym kukurydzy, zbóż i upraw ozimych. Zabezpiecza pola i sady. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie dzikie zwierzęta wchodzą szkodę.

 • Producent / Importer: Klasek
 • Ilość petard na sznurze: 8
 • Czas działania: ok. 7 godzin
 • Certyfikat CE: P1
pixelpixelpixelpixel