MONDAY PROMO - RABATY DO -70%

2018-09-19

The Royal Edinburgh Military Tattoo. Fajerwerki i perkusja!

The Royal Edinburgh Military Tattoo. Fajerwerki i perkusja!

The Royal Edinburgh  Military Tattoo to doroczne widowisko militarne z udziałem orkiestr wojskowych odbywające się na esplanadzie przed wejściem na edynburski zamek.

W defiladzie biorą udział grupy pokazowe oraz orkiestry dęte Brytyjskich Sił Zbrojnych. Impreza organizowana jest w sierpniu, równolegle z międzynarodowym festiwalem w Edynburgu.

Tego roku, podczas występu dudziarskiej  grupy Top Secret Drum Corps  ze Szwajcarii po raz pierwszy w historii  na widowisku pojawiły się fajerwerki. Dodało to splendoru pokazowi oraz wywołało ogromny aplauz publiczności.

Grupa artystyczna Top Secret Drum Corps stała się sławna za sprawą swojego 6 minutowego występu, jakiego dała w 2003 roku u bram edynburskiego zamku.

Jest to jedyna niewojskowa i nie wywodząca się z Wielkiej Brytanii formacja biorąca udział w imprezie The Royal Edinburgh Military Tattoo. W jej skład wchodzi 25 doboszy w mundurach wojskowych.

Grupa perkusyjna w swojej  grze nawiązuje do stylu militarnego, łącząc go z elementami popularnych motywów jak choćby rumby, co zyskuje duże aplauz publiczności.

Połączenie pirotechniki i gry na bębnach okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pod koniec występu w momencie uderzenia pałeczkami rozległ się huk i wybuch srebrnych iskier. Następnie z drzewców, na których osadzone były flagi Szwajcarii wystrzeliły fontanny przypominające skrzyżowanie wulkanów oraz zimnych ogni.

Gdy wprawione w ruch przez artystów zaczęły kręcić się i wirować z ust publiczność dobiegł odgłos zachwytu.

pixelpixelpixelpixel