WEEKENDOWA PROMOCJA - RABATY DO -70%

2023-02-02

Wyrzutnie z linii Arka Selected czyli kwiaty w fajerwerkach.

Dwie wyrzutnie z naszej nowej serii ARKA Selected

Jak większość z Was zapewne wie, kwiaty są często inspiracją dla efektów pirotechnicznych.

Fajerwerki, które w swym kształcie przypominają motywy florystyczne nazywa się na cześć ich roślinnych pierwowzorów. Dlatego wśród efektów bomb, wyrzutni i rakiet tak często pojawiają się “ dalia” , “piwonia”, “ chryzantema”, “lilia”.

Nie wszystkie z nich są dla nas semantycznie tak oczywiste, o ile dalię czy chryzantemę można łatwo skojarzyć z wybuchami pirotechnicznymi, już np. czosnek czy mlecznik niekoniecznie. 

Inspiracja florą dotyczy zresztą nie tylko samych kwiatów ale roślin w ogóle. Mamy przecież także efekty inspirowane drzewami jak “wierzba” czy “palma”.

Warto zwrócić uwagę, że podobnie jak kwiaty układamy w wiązanki - zgrupowane, połączone efekty fajerwerków tworzą “bukiety”. Mamy więc w pirotechnice bukiety chryzantem, róż, piwonii.

Wyrzutnie od ArkaFajerwerki

Kwiaty są inspiracją dla naszej własnej linii Fajerwerków Arka Selected, która stanowią produkty Campsis Mini AC16-1 oraz Campsis Maxi AC100-1. Otwierają one naszą nową, pionierską serię “ Florystyka w Pirotechnice”. Okleiny stworzone przez naszą graficzkę - w odróżnieniu od typowych wizualizacji na produktach - przedstawiają faktyczne efekty wyrzutni. 

Dane techniczne wyrzutni:

Campsis Maxi AC100-1

  • Kaliber: 0.8"
  • Dolot: 20m
  • Ilość strzałów: 100
  • Ilość efektów: 5
  • Czas trwania: ok. 70 sekund

Campsis Mini AC16-1

  • Kaliber: 0.8"
  • Dolot: 20m
  • Ilość strzałów: 16
  • Ilość efektów: 3
  • Czas trwania: ok. 14 sekund

Skąd nazwa Campisis? 

Choć zarówno w wyrzutni Campsis Mini jak i Campisis Maxi znajduje się bardzo szeroka gama efektów, do których należą m.in. kolorowe ogony, piwonie czy chryzantemy dominującym wyrazem wizualnym jest w nich motyw kwiatu o nazwie “campsis”.

Campsis lub też milin to kwiat należących do rodziny begoniowatych. Jego nazwa pochodzi od kształtu pręcików, stąd też nazywany był kiedyś “trąbą” czy “trąbką”. Kwiatostany tej rośliny przypominają jednocześnie eksplozje fajerwerków. Kielich i płatki otwierają się ku górze podobnie jak fajerwerk ekspanduje na niebie. 

Mamy więc nie tylko dalie, piwonie czy chryzantemy, ale inne kwiaty, które przywodzą na myśl fajerwerki i dają im nazwę.

Dziś doszedł do nich nasz kampisis. W rzeczywistości flora ziemska jest bardzo bogata podobnie jak nasza wyobraźnia i to od nas zależy jakich jeszcze kwiatów dopatrzymy się na niebie.

Wyrzutnie Campsis Mini AC16-1 16 strzałów o kalibrze 0.8” oraz Campsis Maxi AC100-1 kalibru 0.8” otwierają naszą nową, pionierską serię “Florystyka w Pirotechnice”. Stanowią jednocześnie część szerszego projektu z pogranicza botaniki, pirotechniki i sztuk wizualnych, gdzie za pomocą różnych form wyrazu ( malarstwo, rzeźba, rysunek, instalacje, sztuka interaktywna) będziemy przedstawiać piękno kwiatów zaklęte w fajerwerkach.

pixelpixelpixelpixel